ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

وبسایت رسمی برنامه نود – تیم ملی فوتبال افغانستان فردا در دیداری تدارکاتی به مصاف تیم فوتبال مالزی خواهد رفت. یک روز قبل از برگزاری این دیدار، تحلیل ها و تبصره ها در خصوص این دیدار آغاز شده است. علی عسکر لعلی کمک مربی سابق تیم ملی با نوشته ای که در صفحه فیس بوک منتشر کرده است، مسابقه فردا را این چنین تحلیل کرده است:

تیم ملی مالیزی بعد از باخت ۱۰ بر ۰ یک سال قبل در مقابل تیم ملی امارات، هنوز هم در یک بحران به سر می برد. این باخت استعفای مربی این تیم، آقای دوله صالح را در پی داشت و همچنان وزیر ورزش این کشور جلال الدین خیری را نیز تهدید کرد که اگر ریاست فدراسیون فوتبال مالزی ازین باخت نتیجه گیری لازم را نداشته باشد، فدراسیون فوتبال آنکشور را منحل خواهد نمود.

قبل ازین باخت، این تیم در مقابل فلسطین هم با نتیجه ۶ بر ۰ مسابقه را باخته بود.

تیم مالزی با ۱۵۸ امتیاز در رده بندی فیفا در مقام ۱۵۸ قرار دارد. در هفت بازی خود درین سال با ۴ مساوی (مقابل ماکاو ۰:۰، میانمار،۰:۰ فوجی ۱:۱، سنگاپور ۰:۰) ۲ باخت (نیو کالیدونیا ۱:۲، اندونیزیا ۰:۳) و فقط یک برد (پاپوآ گینه نو۲:۰ ) کارنامه خوبی ندارد.

به احتمال قوی تیم مالیزیا با ترکیب زیر در برابر افغانستان قرار خواهد گرفت:

Mohd Khairul Azhan

Shahrul bin Mohd Saad

Riza Ghazali

Nazirul Naim

Khairul Helmi

Irfan Faizal

Mohd Azrif Nasrulhaq

Baddrol Bakhtiar

Ahmad bin Bakri

Muhd Rasid

Mohd Amri Yahyah

سرمربی تیم ملی افغانستان نیز با دعوت نمودن ۲۳+۳ بازیکن تعداد زیادی از بازیکنان را دعوت نموده بود که سه بازیکن اردوگاه را دوباره ترک گفتنه اند که دلیل ترک آنها رسمن مصدومیت اعلان شده است که این دلیل در مورد مازیار کوهیار صدق می کند. با وجود آنهم مربی تیم ملی کشور به قدر کافی بازیکن در اختیار دارد که می تواند در مقابل مالزی با خیال راحت مهره چینی کند.

موجودیت حسن امین، کنشکا طاهر و نورالله امیری در بهتر سازی ترکیب تیم به مقایسه با بازی با لبنان می تواند موثر باشد. بخصوص اینکه تیم ما در بازی با لبنان از جناح چپ به مشکل بزرگی مواجه بود. متاسفانه که مصدومیت مازیار کوهیار، بازیکنی که انتظار می رفت در تقویت قدرت تهاجمی تیم ما بیافزاید و همچنان نبود یوسف شیردل و خیبر امانی مربی تیم ما را مجبور خواهد ساخت که از زبیر امیری در نوک حمله استفاده کند.

 با آنهم تیم با موجودیت پوپلزی، نورالله امیری و حسن امین از قدرت بالای در حمله از دو جناح برخوردار است که با در نظر داشت مشکل تیم مالزی در مهار حملات دو گوشه می توان امیدوار بود که تیم دوستداشتنی ما فردا با پیروزی زمین را ترک بگوید.

بازی فردا و همچنان مسابقه در ماه آینده در مقابل تاجکستان برای بهتر شدن موقف ما در رده بندی فیفا و در نهایت در بهتر سازی چانس ما برای ماندن در سبد دوم قرعه کشی دور سوم مسابقات مقدماتی جام ملتهای آسیا به ما کمک زیادی خواهد کرد. تیم ما با ۲۰۱ امتیاز در رده بندی فیفا در مقام ۱۴۹ قرار دارد.

به امید پیروزی شیران خراسان.

تیم ما به احتمال قوی با ترکیب زیر به میدان خواهد آمد:

اویس عزیزی

حسن امین

مسیح سیغانی

سید محمد هاشمی

مجیب جمالی

اباسین علی خیل

کنشکا طاهر

نورالله امیری

فیصل شایسته

امید پوپلزی

زبیر امیری

مجله