ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

تحریک تقاضا در بازار مسکن بدون تورم

  سیاست وزارت راه و شهرسازی در طول سه سال گذشته این بوده که مردم از طریق پس انداز خانه‌دار شوند و طبق آخرین گزارش‌های وزیر راه وشهرسازی، روزانه ۴۰۰ تا ۴۵۰ نفر پس‌انداز جدید به ثبت می‌رسد و تعداد پس‌اندازکننده‌ها از ۶۲ هزار نفر و میزان پس‌انداز از ۱۲۰۰ میلیارد تومان عبور کرده است.

در حالی که در بازار مسکن تقاضا افزایش یافته، قیمت‌ها تغییری نکرده است و به گفته کارشناسان این بازار تا یک سال دیگر هم توان افزایش قیمت نخواهد داشت.

به گفته آخوندی، سیاست وزارت راه و شهرسازی برای خانه‌دار کردن مردم این است که قدرت خرید را از طریق پس انداز افزایش دهد، زیرا خرید مبتنی بر پس از انداز و تسهیلات بلندمدت اثرات تورمی نخواهد داشت.

از این رو حسام عقبایی، رییس اتحادیه املاک استان تهران با بیان این که میزان معاملات در تهران افزایش یافته است، گفت: آمارها تا نیمه مرداد نشان از آن است که مرداد امسال نسبت به سال گذشته، تعداد معاملات در شهر تهران با رشد همراه بوده است.

وی با تاکید بر این که بازار مسکن تا پایان سال از لحاظ قیمتی، بازار آرامی خواهد بود، ادامه داد: خوشبختانه از ابتدای سال جاری روند انجام معاملات خرید و فروش مسکن روند رو به رشد بوده و در حال حاضر بازار مسکن در دوره پیش رونق است.

طبق جدیدترین آمار، ۶۲ هزار نفر برای تسهیلات خرید مسکن ثبت نام کرده اند، که این میزان تقاضا پس از خواب سپرده، وارد بازار مسکن خواهد شد و ترجیح خانواده‌ها برای خرید واحد‌های مسکونی، خانه های نوساز است.

در جدول زیر قیمت خانه‌های نوساز در برخی ازمحله های تهران آمده است:

  اخباراقتصادی,خبرهای اقتصادی, مسکن

منبع : بیتوته

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,