ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

امیرعبداللهیان در یادواره شهید رکن‌آبادی:

۰۶ مهر ۱۳۹۵ – ۱۹:۳۰

حسین امیرعبداللهیان

مشاور بین‌الملل رئیس مجلس شورای اسلامی مسئولیت فاجعه منا را متوجه عربستان دانست و خواستار ایجاد تحرک جدید برای احقاق حقوق شهدای منا شد.

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»؛ حسین امیرعبداللهیان عصر امروز (سه‌شنبه) در نخستین یادواره شهید رکن‌آبادی با عنوان سفیر مقاومت خاطرنشان کرد: فاجعه منا فاجعه‌ای است که متوجه دولتمردان جوان و ناپخته سعودی می‌شود و خسارتهای عظیمی به جهان اسلام و همچنین سرمایه‌های انسانی جمهوری اسلامی ایران وارد آورد.

مشاور بین‌الملل رئیس مجلس شورای اسلامی مسئولیت فاجعه منا را متوجه عربستان سعودی دانست و افزود: بی‌تدبیری و بی‌لیاقتی دست‌اندرکاران عربستان سعودی در خوشبینانه‌ترین حالت و تحلیل منجر به بروز چنین فاجعه‌ای شد؛ ضمن اینکه نمی‌توان بخشی اهداف طراحی شده مرتبط با رقابتهای درون خاندان آل سعود را هم نادیده گرفت و تمامی اینها دلایلی برای چرایی این رخداد است.

امیرعبداللهیان خاطرنشان کرد: به‌لحاظ ظاهری تجاوز عربستان سعودی به یمن و مشغول بودن مسئولان عوامل امنیت حج در تجاوز آشکار به یک کشور مسلمان یکی دیگر از دلایل بروز این فاجعه است.

وی به نقش رهبر معظم انقلاب و تلاشهای نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت برای بازپس‌گیری پیکرهای فاجعه منا اشاره کرد و گفت: اگر هشدار به‌موقع رهبر معظم انقلاب و تلاشهای آیت‌الله قاضی‌عسکر وجود نداشت شاید امروز حتی یک پیکر شهید فاجعه منا به ایران بازنمی‌گشت.

مشاور بین‌الملل رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: برای سعودی‌ها که تاکنون مسئولیتی را نپذیرفته‌اند و در تشکیل کمیته حقیقت‌یاب فاجعه منا همراهی نکرده‌اند بسیار مهم بود که اسنادی از این فاجعه تلخ به درون کشورهای اسلامی به‌عنوان سند بازنگردد.

امیرعبداللهیان اظهار کرد: برای عربستان سعودی بسیار دشوار بود که واقعیت تلخ فاجعه منا به‌شکل مستند انتقال پیدا کند و در این میان تنها کشوری که موفق شد پیکرهای جانباختگان خویش را بازگرداند جمهوری اسلامی ایران بود.

وی راجع به تلاشهای انجام گرفته برای احقاق حق شهدای فاجعه منا گفت: کنار همه تلاشهای وزارت امور خارجه و سازمان حج و زیارت خانواده‌های شهدای منا نیز باید تحرکی جدی را آغاز کنند.

مشاور بین‌الملل رئیس مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: خانواده‌های شهدای منا باید با یک تحرک و سازماندهی مناسب با استفاده از ظرفیتهای موجود داخلی و منطقه‌ای اعمال فشاری را به خاندان آل سعود انجام دهند و تلاشهای جدیدی را برای احقاق حق شهدای فاجعه منا دنبال کنند.

عبداللهیان یاد و خاطره شهید رکن‌آبادی را گرامی داشت و وی را فردی اخلاق‌مدار، انقلابی، ولایت‌پذیر، متعهد، دانشمند و باایمان توصیف کرد.

انتهای پیام/*

منبع : tasnimnews.com

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال150 روز قبل