ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

چند خبر از فلسطین/

۱۳ شهریور ۱۳۹۵ – ۱۶:۳۰

مسجد الاقصی

مرکز اطلاعات وادی حلوه در گزارشی اعلام کرد که رژیم صهیونیستی ماه گذشته ۳۳ فلسطینی ساکن قدس اشغالی را از مسجد الاقصی تبعید کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رسانه‌های خبری فلسطین، مرکز اطلاعات وادی حلوه از افزایش یورش‌های شهرک نشینان صهیونیست و تجاوزات آنها علیه مسجد الاقصی در ماه آگوست گذشته و نیز تخریب ساختمان‌های مسکونی و تجاری در این شهر خبر داد.

این مرکز در گزارش خود آورده است که در ماه گذشته ۱۸۱۱ شهرک نشین صهیونیست تحت حمایت شدید نیروهای پلیس رژیم اشغالگر به مسجد الاقصی یورش آوردند و این یورش‌ها در سالروز موسوم به «تخریب معبد» شدت گرفت.

بر اساس این گزارش، سالروز موسوم به «تخریب معبد» شاهد تعرض نیروهای اشغالگر علیه نمازگزاران و ضرب و شتم آنها بود که در جریان آن ۱۵ نفر زخمی شده و ۳ نفر از آنها به بیمارستان انتقال داده شدند.

بر پایه این گزارش، نیروهای پلیس رژیم صهیونیستی هدف قرار دادن کارکنان اوقاف اسلامی و کارشکنی در برابر بازسازی مسجد الاقصی را افزایش داده‌اند و گذشته از آن مسئولان این رژیم در ماه گذشته ۳۳ شهروند فلسطینی از جمله یک زن و ۳ نفر از کارکنان اوقاف را به‌مدت ۵ روز تا ۴ ماه از مسجد الاقصی تبعید کردند.

در ماه گذشته نیروهای اشغالگر اسرائیل همچنین به بازداشت ساکنان قدس ادامه داده و ۱۳۹ فلسطینی از جمله ۳۲ فرد کم‌سن‌وسال، ۳ زن و ۳ فرد سالخورده را بازداشت کردند.

همچنین در این گزارش آمده است که نیروهای رژیم اشغالگر ۱۳ ساختمان در شهر قدس اشغالی را تخریب کردند.

تیراندازی قایق‌های اسرائیلی به‌سمت ماهیگیران فلسطینی

قایق‌های جنگی رژیم صهیونیستی امروز شنبه به‌سمت قایق‌های ماهیگیری فلسطینیان در شمال نوار غزه تیراندازی کردند.
شاهدان عینی گفتند که قایق‌های جنگی رژیم صهیونیستی امروز شنبه به‌سمت قایق‌های فلسطینیان در دریای السودانیه واقع در شمال غزه آتش گشودند که البته آسیبی به کسی نرسید.

بر اساس این گزارش، نیروی دریایی رژیم صهیونیستی تقریباً هر روز به‌بهانه عبور ماهیگیران فلسطینی از مساحت مجاز برای ماهیگیری به‌سمت آنها تیراندازی می‌کند.

حماس: ادامه شهرک‌سازی بیانگر شکست سیاست‌های تشکیلات خودگردان است

جنبش مقاومت اسلامی فلسطین "حماس" تأکید کرد که ادامه شهرک سازی و اقدامات توسعه طلبانه دشمن صهیونیستی در کرانه باختری بیانگر شکست راهکارهای سیاسی تشکیلات خودگردان و ناتوانی آن در حفظ اراضی فلسطینی است.

حازم قاسم سخنگوی جنبش حماس در بیانیه‌ای مطبوعاتی تصریح کرد که ادامه شهرک سازی در اراضی فلسطینیان پرده از سیاست‌های تجاوزکارانه و توسعه طلبانه دشمن صهیونیستی از آغاز اشغال این سرزمین برمی‌دارد.

قاسم اظهار داشت که مقاومت با تمامی اشکال و شیوه‌های آن و انتفاضه قدس قادر به مقابله با توسعه طلبی‌های دشمن صهیونیستی و عربده‌کشی شهرک نشینان صهیونیست خواهد بود.

وی از تشکیلات خودگردان فلسطین خواست دست از اعمال فشارها علیه مقاومت کشیده و به سیاست همکاری امنیتی با دشمن صهیونیستی پایان دهد زیرا چنین سیاست‌هایی موجب فراهم شدن زمینه برای ادامه شهرک سازی و توسعه طلبی‌های رژیم اشغالگر خواهد شد.

یورش مجدد نیروهای اشغالگر به شهرک سلوان

نیروهای شهرداری اشغالی قدس امروز شنبه نیز به شهرک سلوان یورش برده یکی از خیابان‌های این شهر را با قرار دادن بلوک‌های سیمانی مسدود کردند.

فخری ابودیاب عضو کمیته دفاع از املاک سلوان در این باره گفت که تیم‌های شهرداری قدس اشغالی به‌همراه نظامیان صهیونیست صبح امروز به شهرک سلوان یورش آورده شروع به تصویربرداری از ساختمان‌ها و خیابان‌ها کردند.

وی افزود که نیروهای اشغالگر ماه‌هاست که جمعه و شنبه هر هفته به شهرک سلوان و خانه‌های شهروندان یورش می‌آورند و اخطاریه‌هایی به شهروندان برای تخریب خانه و یا مراجعه به شهرداری ارائه می‌کنند.

تأکید فرانسه بر ادامه تلاش‌ها برای حل منازعه فلسطین

فرانسه بار دیگر تأکید کرد که بر طرح خود به‌منظور پیشبرد مذاکرات سازش بین تشکیلات خودگردان فلسطین و رژیم صهیونیستی پایبند بوده و در تلاش برای برگزاری اجلاس بین المللی صلح تا پایان سال جاری خواهد بود.

جان مارک ایرو وزیر خارجه فرانسه در سخنانی در جمع سفرای فرانسه در کشورهای مختلف اظهار داشت که کشورش همچنان در تلاش برای پیشبرد طرح صلح ارائه شده و حل منازعه فلسطین است.

این نخستین بار است که یک مسئول فرانسوی از مقامات رژیم صهیونیستی و تشکیلات خودگردان برای شرکت در اجلاس بین المللی صلح در فرانسه دعوت به عمل می‌آورد.

ایرو از طرفین فلسطینی و صهیونیستی خواست در مسیر تحقق راه حل تشکیل دو کشور گام بردارند.

وی همچنین نسبت به خطرات پیش روی امنیت منطقه در صورت حل نشدن منازعه فلسطین هشدار داد.

فرانسه اخیراً از طرح ابتکاری برای برگزاری کنفرانس بین المللی احیای روند سازش بین تشکیلات خودگردان و رژیم صهیونیستی خبر داد و اعلام کرد که در صورت شکست این مذاکرات، پاریس احتمالاً دولت فلسطین را به رسمیت خواهد شناخت.

در همین رابطه جنبش حماس در بیانیه‌ای که در سایت این جنبش قرار گرفت، تأکید کرد که طرح سازش فرانسه برای ملت فلسطین و منافع ملی آن زیان‌آور است و در واقع تلاشی برای احیای مذاکرات شکست خورده با رژیم اشغالگر و دور زدن انتفاضه قهرمانانه در کرانه باختری و قدس اشغالی است.

این جنبش دلیل مخالفت خود را خطرات این طرح به‌خصوص حذف حق فلسطینیان در قدس و بازگشت آوارگان فلسطینی برشمرد.

مذاکرات سازش میان رژیم صهیونیستی و تشکیلات خودگردان فلسطینی در آوریل ۲۰۱۴ به‌علت اختلاف درباره ادامه فعالیت‌های شهرک سازی این رژیم در کرانه باختری اشغالی و بخش شرقی بیت المقدس اشغالی، شکست خورد.

مذاکرات سه‌جانبه صلح بین تشکیلات خودگردان فلسطین و رژیم صهیونیستی با محوریت آمریکا در چندین دور برگزار شد اما ادامه شهرک سازیهای غیرقانونی صهیونیست‌ها در سرزمین‌های اشغالی و همچنین خلف وعده مقام‌های این رژیم در آزاد کردن شماری از فلسطینیان در بند باعث شد که مذاکرات صلح بار دیگر با شکست روبه‌رو شود.

آمریکا در حالی محوریت مذاکرات صلح بین فلسطینی‌ها و رژیم صهیونیستی را به‌عهده گرفت که تاکنون ۴۳ قطعنامه شورای امنیت در محکومیت اقدامات این رژیم اشغالگر علیه مردم مظلوم فلسطین را وتو کرده و در بسیاری از نشست‌های بین المللی دیگر با اعمال نفوذ مانع از احقاق حقوق فلسطینی‌ها شده است.

هشدار رژیم صهیونیستی درباره پیروزی حماس در انتخابات

یک نویسنده صهیونیست از میزان نگرانی و ترس تل‌آویو از پیروزی جنبش حماس در انتخابات محلی فلسطین که قرار است ماه اکتبر آینده برگزار شود، خبر داد و ضمن پیش‌بینی پیروزی حماس در این انتخابات نسبت به عواقب آن هشدار داد.

«کارولین گلیک» در مقاله‌ای در روزنامه صهیونیستی هاآرتص نوشت که حماس در انتخابات فلسطین پیروز خواهد شد و قدرت را در اکثر شهرهای فلسطین به‌دست خواهد گرفت و این امر بر تصمیم‌گیری در پرونده فلسطین تأثیر خواهد داشت درحالی که مشاهده می‌کنیم شهر نابلس بزرگ‌ترین شهر کرانه باختری با نوعی هرج و مرج مواجه است و عناصر جنبش فتح بیش از حماس تهدیدی برای ابومازن و تشکیلات خودگردان محسوب می‌شوند.

به‌نوشته این نویسنده صهیونیست: پس از گذشت ۲۲ سال از حاکمیت سازمان آزادی‌بخش فلسطین در کرانه باختری و ۹ سال از به قدرت رسیدن جنبش حماس در نوار غزه، فلسطینیان اکنون از حاکمیت ابومازن احساس سرخوردگی و ناامیدی می‌کنند و تمایل دارند دولت حماس از غزه تا کرانه باختری توسعه یابد.

وی افزود که تشکیلات خودگردان در آستانه فروپاشی قرار دارد.

از سوی دیگر پایگاه صهیونیستی واللاه گزارش داد که صهیونیست‌ها بر این باورند که محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان با دعوت به برگزاری انتخابات شهرداری‌ها در واقع با دست خود قبر خود را کنده است.

منبع مذکور تصریح کرد که احتمالاً عباس احتمال نمی‌داد که حماس در انتخابات شرکت کند برای همین خواستار برگزاری آن شد همان‌گونه که این جنبش در سال ۲۰۱۲ نیز در انتخابات شرکت نکرد.

واللاه افزود که حماس به‌طور غیرمنتظره تصمیم به شرکت در انتخابات گرفت تا در سایه نظرسنجی‌های صورت گرفته که انتخابات را به‌نفع این جنبش می‌داند، جایگاه خود در کرانه باختری را نیز تقویت کند.

این منبع اظهار داشت که برآوردها حاکی از پیروزی حماس در بیشتر شهرهای بزرگ کرانه باختری از جمله نابلس و شهرهای جنوبی کرانه باختری است و بر حسب این برآوردها، فتح نیز در شهرهای شمالی از جمله جنین، طولکرم و قلقیلیه احتمال پیروزی بیشتری دارد.

انتهای پیام/*

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال137 روز قبل