ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

عاج ماموت

ماموت ها این حیوانات عظیم و غول پیکر همیشه مورد توجه شکارچیان بوده اند ولی شکار آنها به راحتی انجام نمی گرفت دلیل توجه به آنها هم عاج های قیمتی و با ارزش آن ها بود چراکه عاجهای فیل ها در ساخت انواع وسایل قیمتی و تزئینی کاربرد دارند.

در یاکوتیا نزدیک سیبری گنجینه عجیبی از فسیل ماموت و دایناسورها وجود دارد. ماموت ها با آنکه نسلشان منقرض شده است نماد این شهر به شمار می آیند.

بقایای زیادی از ماموت ها در این شهر وجود دارد. حتی در یاکوتیا تور کاوش ماموت برگزار میشود. اما یافتن استخوان و عاج ماموت به همین راحتی ها هم نیست. چون اماکن مدفون شده ماموت ها نقاط صعب العبور هستند. به همین دلیل تورهای حفاری ماموت بسیار گران است.

عاج
عاج
عاج
عاج
عاج
عاج
عاج
عاج
عاج

مکانی که ماموت ها در آن بسیار زیاد یافت شدند دهکده ای به نام تیکسی در هزار کیلومتری یا کوتسک در ساحل دریای یخ زده قرار دارد. و تنها راه رسیدن به این منطقه قایق و یا هلیکوپتر است. به دلیل آنکه تیکسی خط مرزی روسیه است قبل از رفتن به این نقطه از دنیا حتما باید مجوز لازم را از مقامات این کشور تهیه کنید.

از عاج ماموت اشیای تزئینی ساخته و به فروش می رسد. و حتی عاج های چند متری ماموت با قدمت هزاران سال در بازار خرید و فروش می شود!

تبدیل عاج های ماموت به طلا و اشیای قیمتی! + تصاویر

منبع : namnak.com

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,