ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

نگاهی به هولناک‌ترین جنایات الجولانی/

۱۰ مرداد ۱۳۹۵ – ۰۲:۲۴

الجولانی جبهه النصره فتح الشام

ابومحمد الجولانی از زمانی که سرکردگی جبهه النصره را برعهده گرفته و اخیرا نام آن را در یک اقدام فریبنده و تاکتیکی به جبهه فتح الشام تغییر داد، مرتکب جنایات فراوانی شده و مسئولیت جنایات هولناک تروریست‌های تحت امر خود را برعهده دارد .

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، ابومحمد الجولانی که شامگاه پنجشنبه هفتم مرداد ۹۵ در یک اقدام تاکتیکی و فریبنده مدعی قطع رابطه با شبکه القاعده شد و نام جبهه النصره را هم به جبهه ادعایی فتح الشام تغییر داد، مسئولیت کشتار هزاران شهروند سوری و ویران کردن صدها منزل و غارت اموال مردم را از سال ۲۰۱۱ تا کنون برعهده دارد، در زمانی که در عراق درکنار شبکه القاعده و  تحت سرکردگی ابومصعب الزرقاوی و ابوبکر البغدادی سرکرده فعلی داعش حضور داشت، به ارتکاب جنایت مشغول بود.

نام واقعی‌اش، احمد حسین الشرع و متولد ۱۹۸۴ است، اخبار ضد و نقیضی درباره مکان تولد وی منتشر شده است، برخی او را متولد شهر درعا در سوریه و روایت دیگری، او را متولد عربستان دانسته‌اند.

الجولانی پیش از سفر به عراق و پیوستن به شبکه تروریستی القاعده و ارتکاب جنایات هولناک علیه ملت عراق در سایه سرکردگی الزرقاوی و البغدادی، مدتی را دردمشق گذراند.

اطلاعات به این اشاره می‌کند که الجولانی در عراق به امجد حسین علی النعیمی معروف بود و با همین نام هم وارد زندان بوکا شده بود.

وی در زندان بوکا تاییدیه ابومسلم الترکمانی که به مرد شماره دوی گروه تروریستی داعش مشهور بود و در یک حمله هوایی به هلاکت رسید، گرفته بود، آنگاه البغدادی وی را ماموریت داد تا به سوریه برود و آنجا جبهه تروریستی النصره را تاسیس کرد، هر چند تحولات بعدی به بروز اختلاف میان دو تروریست خطرناک و جدایی ظاهری آنها از یکدیگر منجر شد، ولی عقاید و افکارشان هرگز تضادی با یکدیگر ندارد و هر دو افکار تکفیری و حذفی را حمل می‌کنند.

نگاهی به هولناک‌ترین جنایات الجولانی در سوریه :

الجولانی از زمانی که سرکردگی جبهه النصره را برعهده گرفته تا کنون مرتکب جنایات فراوانی شده و مسئولیت جنایات هولناک تروریست‌های تحت امر خود را برعهده دارد که از جمله می‌توان به جنایات زیر اشاره کرد:

– جنایت حطله در حومه دیرالزور در ۱۰ ژوئن ۲۰۱۳ با کشتار کشاورزان این شهرک که طی آن ۲۴ نفر قتل  عام شدند.

– کشتار الدویر در جاده مواصلاتی حمص و حماه در چهارم ژوئن ۲۰۱۳ که طی آن تروریست‌های تحت فرمان وی به روستای الدویر یورش بردند و ده‌ها غیرنظامی از جمله کودکان و زنان را قتل عام کردند.

– تروریست‌های جبهه النصره و گروه تروریستی احرارالشام به طور مشترک در اکتبر ۲۰۱۳ در جنایتی هولناک در حومه شمالی لاذقیه، بیش از ۱۹۰ غیرنظامی را قتل عام کردند که یبشتر آنها زن و کودک بودند.

-جبهه النصره و گروه تروریستی جیش الاسلام، به طور مشترک جنایت عدراالعمالیه را در دسامبر ۲۰۱۳ در حومه دمشق مرتکب شدند که طی آن بیش از ۸۰ غیرنظامی بی‌دفاع که بیشتر آنها زن و کودک بودند، به قتل رسیدند.

– تروریست‌های جبهه النصره، جنایت خان العسل را در حومه حلب در جولای ۲۰۱۳ مرتکب شدند و ۱۲۳ نقر را قتل عام کردند و  همچنان شمار زیادی از مردم این منطقه در ردیف مفقودشدگان هستند.

-جبهه النصره جنایت نهرقویق را در منطقه بستان القصر حلب در اوایل سال ۲۰۱۳ مرتکب شد جایی که تروریست‌هایش ده‌ها غیرنظامی را اعدام کردند و اجسادشان را به رودخانه انداختند. آنها همچنین در دهم ژوئن ۲۰۱۵، جنایتی را علیه مردم روستای قلب لوزه در حومه ادلب مرتکب شدند و ۳۰ نفر را قتل عام کردند و به غارت و آتش زدن ده‌ها منزل مردم پرداختند.

– کشتار الزاره در حومه جنوبی حماه، تروریست‌های النصره بیش از ۱۲۰ نفر را کشتند و یا ربودند، این جنایت در ۱۲ می ۲۰۱۶ رخ داد.تروریست‌ها همچنین صدها شهروند سوری از جمله علمای  دینی را در استان‌های مختلف به قتل رساندند، آنها همچنین با تکیه بر  افکار تکفیری و وهابی خود شمار زیادی از زنان بی‌دفاع را به طرز فجیعی به قتل رساندند.

ده‌ها ویدئو در شبکه‌های ارتباط اجتماعی جنایات هولناک این گروه تروریستی خطرناک را که به جبهه ادعایی فتح الشام تغییر نام داده، به تصویر کشیده است، جنایاتی که شخص الجولانی مسئولیت مستقیم آن را برعهده دارد.

با وجود این جنایات هولناک، آمریکا، نام الجولانی را در فوریه ۲۰۱۴ از فهرست سیاه خود خط زد و بسیاری از موسسات رسانه‌ای سوری را در فهرست تروریسم قرار داد و به اعمال تحریم‌های مالی و اقتصادی بر ملت سوریه پرداخت که دوگانگی معیارهای مدعیان دروغین حمایت از حقوق بشر را نشان می‌دهد.

الجولانی در نواری که شبکه  الجزیره مهمترین رسانه حامی تروریست‌های تکفیری پخش کرد، علنا ظاهر شد و نام جبهه النصره را به جبهه ادعایی فتح الشام در یک اقدام تاکتیکی و فریبنده تغییر داد، وی در قامتی خود را نشان داده است که در پس آن صدها و شاید هزاران جنایت علیه انسان‌های بیگناه قرار دارد.

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال206 روز قبل