ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، شمار متقاضیان کار ثبت شده در گروه بیکاران فاقد هرگونه شغل (گروه A) در مؤسسه ملی کاریابی فرانسه موسوم به Pôle emploi طی ماه آگوست گذشته با افزایش ۵۰ هزار و ۲۰۰ نفری در یکماه به مرز انفجار رسید.

به نوشته روزنامه فرانسوی لوموند، افزایش قابل توجه شمار بیکاران طی ماه آگوست گذشته آنهم در شرایطی که دولت فرانسه وعده کاهش شمار متقاضیان شغل در کشور تا پایان سال را مطرح کرده بود، هم‌اکنون دولت را بیش از پیش شرمنده و خجالت‌زده کرده است.

طبق آمار و ارقام منتشره در شب گذشته از سوی مؤسسه ملی کاریابی فرانسه و وزارت کار این کشور، طی ماه آگوست گذشته شمار متقاضیان شغل ثبت‌نام شده در این مؤسسه ۵۰ هزار و ۲۰۰ نفر افزایش داشته است که این رقم از افزایش ۱٫۴ درصدی بیکاری در کشور در مقایسه با ماه پیش از آن حکایت دارد به گونه‌ای که کاهش ۱۹ هزار نفری بیکاران فاقد هرگونه شغل (گروه A) طی ماه ژوئیه گذشته را نیز جبران کرد.

بر اساس این گزارش، طی ماه آگوست شمار مجموع بیکاران فرانسوی ثبت‌نام شده در مؤسسه ملی کاریابی فرانسه به ۳٫۵ میلیون نفر رسید که اگر شمار متقاضیانی دارای مشاغل پاره‌وقت و نیمه‌وقت (گروه B و C) را نیز به این لیست اضافه کنیم (یعنی گروه B و C)، شمار مجموع متقاضیان شغل در این کشور طی ماه آگوست از مرز ۶ میلیون و ۲۰۰ هزار نفر هم فراتر خواهد رفت.

 

 

از جمله معضلات مهمی که مردم فرانسه با آن مواجه هستند، تداوم سیر صعودی بیکاری در فرانسه است که اولاند در تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۲ فرانسه وعده داده بود که منحنی فزاینده آن را تا پایان سال ۲۰۱۳ معکوس و یک رقمی کند و این در حالیست که آمارها از عدم تحقق این وعده خبر می‌دهند.

اوضاع نامناسب بازار کار و معضل بیکاری در این کشور به حدی است که کارشناسان و اقتصاددان‌ها نیز بدبینی خود را پنهان نکرده و می‌گویند که فرانسه کشوری است در حوزه پولی یورو که در بحران فرو رفته و چشم‌انداز روشنی پیش روی آن نیست.

اوضاع بیکاری در فرانسه به حدی وخیم است که کمیسیون اروپا نیز چندی پیش طی گزارش بررسی مشکلات اقتصادی برخی کشورهای عضو اتحادیه اروپا، از عملکرد دولت فرانسه در مبارزه با معضل بیکاری انتقاد کرده و اعلام کرد که پیشرفت‌های فرانسه در زمینه اصلاح و حمایت از مشاغل محدود بوده است و متقضایان شغل تنها به آموزش محدود دسترسی دارند و خدمات دیگری به آنها ارائه نمی‌شود.

این در حالیست که طبق نتایج نظرسنجی‌های صورت گرفته در فرانسه، کمتر از یک پنجم مردم این کشور نسبت به کاهش بیکاری و تحقق وعده اولاند در خصوص واژگون شدن منحنی بیکاری امیدوارند و اغلب فرانسویان امیدی به تحقق این امر تا پایان سال ۲۰۱۶ ندارند.

این در حالیست که فرانسوآ اولاند که هم‌اکنون عنوان نامحبوب‌ترین رئیس‌جمهور جمهوری پنجم فرانسه را یدک می‌کشد و فرانسویان وی را در اداره امور کشور و برآورده کردن انتظارات و خواسته‌ها خود ناتوان ارزیابی می‌کنند نیز چندی پیش طی سخنانی سرنوشت سیاسی خود را منوط به وضع بیکاری فرانسه در دوران باقی مانده از ریاست جمهوری‌اش دانست و گفت چنانچه بیکاری تا سال ۲۰۱۷ کاهش نیابد، برای دوره جدید ریاست جمهوری در فرانسه نامزد نخواهد شد چرا که هیچ شانسی برای انتخاب مجددش وجود ندارد.

انتهای پیام/م

منبع : farsnews.com

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,