ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

بیش از ۲۶ درصد معتادان مخدرهای صنعتی مصرف می‌کنند / «شیشه» سومین مخدر مصرفی

اخباراجتماعی,خبرهای اجتماعی,مبارزه با مواد مخدر

مشاور دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: طبق برنامه ششم توسعه باید سالانه پنج درصد از موادمخدر مصرفی در کشور کاهش یابد.

 ‌حمید صرامی  در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: هم اکنون یک میلیون و ۳۲۵ هزار مصرف کننده مواد مخدر در کشور وجود دارد که بیش از ۲۶ درصد آنها مواد مخدر صنعتی (شیشه) مصرف می کنند.

  

وی با اشاره به برنامه ریزی برای تغییر الگوی مصرف مواد مخدر در کشور افزود: با تلاش‌های فراوان همه گروه ها، الگوی مصرف شیشه از رتبه دوم به رتبه سوم تنزل یافته است.

 

مشاور دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور خاطر نشان کرد: از مصرف کنندگان مواد مخدر در کشور حدود ۹٫۵ درصد زنان و مابقی را مردان تشکیل داده‌اند.

  

صرامی به کشف ۹ هزار تنی انواع مواد مخدر در سالهای پس از انقلاب اشاره کرد و گفت: کشف این میزان مواد مخدر تقریبا به اندازه ۱۰ درصد کل مواد تولیدی در کشور افغانستان است.

 

 وی تصریح کرد: با وجود اشراف کامل نیروی انتظامی بر دو هزار کیلومتر از مرزهای وارد کننده مواد مخدر اما همچنان به تعداد معتادان کشور اضافه می شود.

 

وی عدم اطلاع و آگاهی والدین نسبت به اعتیاد فرزندانشان و غافل شدن از نظام پرورشی و تربیتی در آموزش و پرورش را دو دلیل اصلی گرایش جوانان کشور به مواد مخدر دانست و گفت: با اجتماعی کردن مقوله مواد مخدر می توان تا حدودی نسبت به آگاهی رسانی خانواده‌ها اقدام مناسبی انجام داد.

 

 

منبع : بیتوته

مجله