ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

مدیرعامل مستعفی شرکت ساخت در گفت‌وگو با تسنیم:

۲۳ مهر ۱۳۹۵ – ۰۱:۵۴

نورزاد

مدیرعامل مستعفی شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور دلیل رفتن از این زیرمجموعه وزارت راه را "بی‌پولی" و فشار پیمانکاران اعلام کرد.

علی نورزاد در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم با بیان این‌که طی سه سال اخیر در شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل کشور مهم‌ترین دغدغه‌ام تامین منابع مالی بود، اظهار کرد: در این زمینه خیلی مشکل داریم و بدون منابع مالی عملاً نمی‌توانیم ۴۰۰ پروژه زیرساختی حمل‌ونقل کشور را جلو ببریم.

وی با بیان این‌که در این رابطه فشار خیلی زیادی از سوی پیمانکاران به شرکت ساخت وارد می‌شود، افزود: پیمانکاران هم حق دارند، برای حل این مشکل به دنبال راه‌اندازی فاینانس برای تامین مالی بودیم که خوشبختانه این کار را تا حدودی انجام دادیم. از سوی دیگر بر اساس تیصره ۶ طرح‌های دولتی به دنبال تبدیل بزرگراه‌ها به آزادراه هستیم تا بتوانیم از وسایل نقلیه عبوری عوارش بگیریم و زیرساخت‌های حمل‌ونقل را از محل منابع حاصل در ازای دریافت عوارض بسازیم.

وی در واکنش به این مسئله که برخی نمایندگان مجلس نیز به وزارت راه فشار می‌آورند، تصریح کرد: هفته گذشته با ۲۵ تن از نمایندگان مجلس جلسه‌ای برای بررسی وضعیت پروژه‌های حمل‌ونقل داشتم، نمایندگان هم دغدغه دارند. در حوزه استحفاظی برخی نمایندگان، پروژه های حمل‌ونقلی ۵ یا ۱۰ سال است که شروع شده اما هنوز به بهره‌برداری نرسیده است.

مدیرعامل مستعفی شرکت ساخت ادامه داد: یکی از برنامه‌های بنده اولویت‌بندی پروژه‌ها بود، در این راستا پروژه‌هایی مانند آزادراه تهران-شمال را اولویت‌بندی کردیم که نتیجه آن پیشرفت ماهانه ۳٫۴ درصدی بود که همچنان در حال افزایش است، به‌طوریکه هم‌اکنون ۱۳۰ جبهه کاری این آزادراه فعال بوده و قطعه یک آن بهار سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

نورزاد با بیان این‌که قطعه یک هم‌اکنون به پیشرفت ۶۰ درصدی رسیده است، گفت: تا پایان سال قطعه یک آزادراه تهران-شمال به پیشرفت ۹۰ درصدی می‌رسد و دربهار ۱۰۰ درصد به اتمام می‌رسد.

وی با بیان این‌که می‌توانیم یک باند این قطعه را تا پایان سال به بهره‌برداری برسانیم، یادآور شد: یکی از کارهایی که سه سال پیش برای آزادراه تهران-شمال انجام دادیم شناسایی نقاطی بود که به دلایلی از جمله رویدادهای جوی (برف و باران) باعث مسدود شدن آزادراه در قطعه ۴ می‌شد. برای این کار به همراه رئیس بنیاد مستضعفان از این قطعه بازدید کرده و ۷۵ نقطه را شناسایی کردیم.

وی افزود: برای ایمن‌سازی این نقاط نیز مشاورانی انتخاب و حفاظ‌های لازم در محل اجرا شد، به‌ گونه‌ای که دیگر بارش موجبات مسدود شدن قطعه ۴ آزادراه تهران-شمال را فراهم نمی‌کند.

وی در انتها اصلی‌ترین دلیل استعفا از سمت مدیرعاملی شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل را بی‌پولی اعلام کرد.

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

مجله
Mostafa ارسال136 روز قبل