ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

نخست‌وزیر ترکیه:

۲۱ مرداد ۱۳۹۵ – ۰۹:۲۲

بن علی یلدریم

نخست‌وزیر ترکیه با اشاره به اقدام کشورش به عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی و روسیه عنوان داشت: به‌زودی نظاره‌گر تحولاتی زیبا در منطقه به‌ویژه در سوریه خواهیم بود.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از «آناتولی»، «بن‌علی ییلدریم» نخست‌وزیر ترکیه، روز چهارشنبه اعلام کرد، سوریه و دولت‌های دیگر در منطقه شاهد «تحولاتی زیبا» خواهند بود.

ییلدریم این سخنان را در نشست اعضای صادرکنندگان ترکیه، که روز چهارشنبه در کاخ «جانکایا» در آنکارا برگزار شد، ایراد کرد.

نخست‌وزیر ترکیه گفت: «از امروز، ترکیه به‌شکلی مستحکم با کشورهای منطقه برای حل مسائل منطقه‌ای و در رأس آنها سوریه همکاری خواهد کرد. همان‌گونه که ما مشکلات‌مان را با اسرائیل حل و فصل کردیم و همان‌گونه که امور و وضعیت با روسیه را به روند طبیعی‌اش بازگرداندیم، تحولاتی زیبا در سوریه و دیگر کشورهای منطقه را شاهد خواهیم بود، آن مرحله آغاز و گام‌هایش برداشته شده است و ما با هم نتایج آن را نظاره‌‌گر خواهیم بود».

وی متذکر شد: «کشورهای منطقه بهترین طرف برای حل مشکلات این منطقه هستند. نتیجه اوضاع منطقه برای همه روشن است. در سوریه ۵۰۰ هزار انسان بی‌گناه جان خود را از دست داده‌اند و ترکیه میزبان ۳ میلیون آواره سوری است».

ییلدریم اظهار داشت: نادیده گرفتن نقش ترکیه در حل مشکلات این منطقه به‌معنای آن است که می‌خواهند این مشکلات باقی بماند.

«رجب طیب اردوغان» و «ولادیمیر پوتین» رؤسای جمهور ترکیه و روسیه، سه‌شنبه نشست دوجانبه‌ای در «سن‌پترزبورگ» برگزار کرده و درباره گسترش روابط دوجانبه در زمینه‌های سیاسی و اقتصادی و همچنین بحران سوریه به گفت‌وگو و رایزنی پرداختند.

در پی دیدار اردوغان و پوتین، آنکارا از تشکیل کمیته مشترک بین طرفین درباره سوریه خبر داد و اعلام کرده است، نخستین نشست این کمیته نظامی، امروز ــ پنجشنبه در مسکو برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/*

منبع : tasnimnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال198 روز قبل