ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

وبسایت رسمی برنامه نود – دیدار مهم هفته پنجم مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور هنوز زمین مشخصی برای برگزاری ندارد و با این شرایط، امکان جابه‌جایی محل انجام این بازی محتمل به‌نظر می‌رسد.

به گزارش وبسایت نود و به نقل از تسنیم، مسئولان سازمان لیگ برتر انتظار داشتند ورزشگاه یادگار امام (ره) تبریز تا روز ۲۰ شهریورماه آماده بهره‌برداری شود و برنامه بازی‌ها در این استادیوم برای ماشین‌سازی و تراکتورسازی قطعی شود، اما این استادیوم فعلاً قابل بهره‌برداری نیست.

چند روز قبل مدیر مجموعه ورزشی یادگار امام (ره) تبریز در گفت‌وگو با خبرگزاری تسنیم با بیان اینکه حاضر نیست به‌خاطر یک بازی، کیفیت کار کاشت چمن را پایین بیاورد و پول بیت‌المال را با عجله خرج کند، گفته بود: «ممکن است کارهای اجرایی این ورزشگاه یک هفته دیگر طول بکشد یا دو ماه دیگر». با توجه به صحبت‌های حبیب مقصودی، نمی‌توان زیاد روی این استادیوم حداقل تا یکی، دو ماه آینده حساب باز کرد.

از طرف دیگر، مسئولان باشگاه گسترش فولاد تبریز تحت هیچ شرایطی راضی نمی‌شوند ورزشگاه خود را به تیم همشهری یعنی تراکتورسازی اجاره بدهند. دلایل‌شان نیز منطقی به‌نظر می‌رسد؛‌ اول اینکه استادیوم بنیان‌دیزل دقیقاً در یک مجتمع تولیدی که تعداد زیادی کارخانه در اطرافش وجود دارد، واقع شده و در ثانی این استادیوم در بهترین حالت، تنها هفت هزار تماشاگر را میزبانی می‌کند که این میزان به نسبت تماشاگران پرشور و پرشمار تراکتورسازی بسیار کم به‌نظر می‌رسد.

استادیوم تختی نیز شرایط خاصی دارد. این ورزشگاه نیز در مرکز شهر واقع شده و ترافیک تبریز را در صورت انجام دیدارهای تراکتورسازی چندبرابر بیشتر می‌کند و از این حیث، شهر دچار بی‌نظمی خواهد شد. از سوی دیگر، سکوهای این استادیوم قدیمی دیگر قابل استفاده نیست و نیاز به تعمیرات اساسی دارد.

با این حساب، تراکتورسازان برای انجام دیدار هفته پنجم خود دچار یک دردسر بزرگ شده‌اند. در همین شرایط، به یک‌باره بحث انجام این دیدار در ورزشگاه انقلاب کرج به میزبانی تراکتورسازی نیز به گوش می‌رسد. در همین زمینه با غلامرضا بهروان، رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ به صحبت پرداختیم.

بهروان در رابطه با شایعات اخیر به خبرنگار تسنیم گفت: هیچ‌کدام از این بحث‌هایی که به راه افتاده را تأیید نمی‌کنم. ما برنامه‌ریزی‌های خودمان را برای یک فصل کامل انجام داده‌ایم و اصلاً مقدور نیست یک هفته و حتی یک بازی را جابه‌جا کنیم. آن‌قدر تقویم فشرده‌ای داریم که نمی‌توانیم تغییری داشته باشیم.

وی ادامه داد: دیدارهای لیگ برتر، مقدماتی جام جهانی برای تیم ملی، بازی‌های تدارکاتی، اردوهای تیم ملی، تعطیلات نیم‌فصل، رقابت‌های جام باشگاه‌های آسیا، جام حذفی و… به قدری پشت سر هم و دقیق چیده شده که در صورت ایجاد تغییر در یک بازی، همه چیز به‌هم می‌ریزد و به برنامه‌ریزی لیگ لطمه جدی وارد می‌شود.

بهروان افزود: تأکید می‌کنم مسئولان ورزش در استان آذربایجان‌شرقی، اداره کل ورزش، سردار آجورلو، ششگلانی، شرکت توسعه و تجهیز، استانداری، فرمانداری و همه ارکان زحمت می‌کشند و ما امیدوار هستیم که ورزشگاه یادگار امام به موقع آماده شود، ولی اگر این اتفاق رخ نداد، باید یک زمین دیگر به سازمان لیگ برای انجام این بازی معرفی شود.

رئیس کمیته مسابقات سازمان لیگ با اشاره به مصاحبه چند روز قبل مدیر مجموعه یادگارامام با خبرگزاری تسنیم، گفت: ما معتقدیم دوستان در مورد این ورزشگاه کار اساسی انجام می‌دهند. سیستم هیتینگ را به راه انداخته‌اند که ماندگاری چمن در مهم‌ترین ورزشگاه تبریز و استان آذربایجان شرقی را چندبرابر می‌کند که اینها نکات مثبتی است، اما مسئولان امر از قبل می‌دانستند از چه زمانی لیگ ما شروع می‌شود و برنامه رقابت‌ها به چه شکل تنظیم شده است.

وی ادامه داد: دوستان به ما قول دادند استادیوم تا روز ۲۰ شهریور که زمان دیدار دو تیم تراکتورسازی و پرسپولیس است، آماده خواهد شد. امیدوارم همین اتفاق بیفتد و همه چیز آماده شود. ما نمی‌توانیم برنامه را تغییر دهیم. باز هم می‌گویم معتقدم همه زحمت می‌کشند، ولی اگر این‌طور است که با عدم رساندن ورزشگاه، زمان و روز بازی تغییر کند، با عرض پوزش می‌گویم اصلاً امکان چنین مسئله‌ای وجود ندارد. امیدوارم ساعت کاری برای تیمی که مشغول مرمت چمن هستند، افزایش یابد و دوستان در زمانی که قول داده‌اند ورزشگاه را تحویل بدهند.

بهروان در پاسخ به این پرسش که امکان دارد بازی این دو تیم در صورت عدم دسترسی به ورزشگاه، در استادیوم دیگری، حتی ورزشگاه آزادی تهران اما به میزبانی تراکتورسازی برگزار شود، گفت: اصلاً چنین امکانی وجود ندارد. هیچ مقام رسمی چنین حرفی را نزده، چون همه می‌دانیم حق میزبانی با تراکتورسازی در خانه خود است و حق مردم تبریز هم همین است که در شهر خود میزبان پرسپولیس باشند. پیمانکار استادیوم باید کمی تلاش کند تا ورزشگاه را به‌موقع به بازی‌ هفته پنجم برساند.

وی در پایان در خصوص اینکه اگر به‌هر دلیلی ورزشگاه یادگار امام (ره) امکان میزبانی نداشت، چه خواهد شد، این‌طور پاسخ داد: تمام این اگر و اماها را قانون پیش‌بینی کرده است. اگر دیدیم ورزشگاه یادگار امام به بازی نمی‌رسد، قطعاً یک تصمیم قانونی دیگر می‌گیریم.

 

۲۰۲۰

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,