ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

پرونده ویژه «فاجعه منا نباید فراموش شود» ۲۰/ همسر یکی از شهدای اهل تسنن منا:

۱۹ شهریور ۱۳۹۵ – ۱۱:۱۷

فاجعه منایی

همسر یکی از شهدای اهل تسنن فاجعه منا با بیان اینکه مسئولان کشورمان باید پیگیر علل فاجعه منا باشند، گفت: بنیاد شهید، خانواده شهدای منا را، خانواده شهدای فرهنگی اعلام کرده و تنها برخی خدمات را به ما ارائه کرده است.

آی‌سن خرمالی همسر یکی از شهدای اهل تسنن فاجعه منا در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم درباره لزوم پیگیری ابعاد و دلایل «فاجعه منا» توسط وزارت امور خارجه و سایر نهادهای مسئول که مورد تأکید رهبر معظم انقلاب بوده است، اظهار کرد: ابتدا باید قدردان زحمات رهبر معظم انقلاب و توجه ایشان به شهدای فاجعه منا باشیم؛ نهیب تاریخی و درایت ایشان در سخنرانی بعد از فاجعه منا بود که منجر به عقب‌گرد سعودیها و تحویل پیکرهای شهدا شد.

وی تصریح کرد: بعد از فاجعه منا، انواع و اقسام شایعات نسبت به فاجعه‌دیدگان مطرح شد و بسیاری از خانواده‌ها در اضطراب و تشویش از سرنوشت عزیزانشان بودند که با بازگشت پیکرهای شهدا آرامش نسبی در میان خانواده‌ها و مردم حکم‌فرما شد.

همسر شهید بهمرام خاطرنشان کرد: تاثیر فرمایشات تاریخی رهبر معظم انقلاب در بازگشت پیکرهای شهدا و موافقت ایشان با نامگذاری جانباختگان منا به عنوان شهید، نشان‌دهنده توجه خاص ایشان نسبت به خانواده‌های شهدای منا است.

خرمالی ادامه داد: خرسندیم از اینکه رهبر کشورمان پشتیبان خانواده‌های شهدای فاجعه منا هستند و امیدواریم مسئولان نیز به فرمایشات ایشان مبنی بر پیگیریها برای روشن شدن ابعاد این فاجعه اهتمام ویژه‌ای کنند.

وی اضافه کرد:‌ مسئولان ذیربط در ایران و سایر کشورهای اسلامی باید پیگیر علت رخداد فاجعه منا باشند؛ مسببان اصلی این جنایت باید شناخته شده و به مجامع جهانی بین‌المللی معرفی شوند.

حقوق همسرم کسری خورده است

همسر شهید بهمرام به وضعیت معیشتی خانواده خویش اشاره کرد و گفت: همسرم دکتر رحمت‌الله بهمرام دانشمند و مبتکر تولید «هیبرید داخلی کلزا» و کارمند جهاد کشاورزی بود که بعد از فاجعه منا، حقوق همسرم کسری خورده است.

خانم خرمالی افزود: نهاده شدن نام شهید بر افرادی که در فاجعه منا جان باخته‌اند جای قدردانی دارد اما بنیاد شهید در این رابطه قسمتی از مزایا را داده و ما را خانواده شهدای فرهنگی اعلام کرده است که تنها برخی خدمات را به ما ارائه کرده‌اند.

همسر شهید بهمرام تصریح کرد: البته قولهای درباره حل مشکلات این‌چنینی و پرداخت کامل مزایا داده شده که امیدواریم هرچه زودتر اجرایی شود.

خانم خرمالی عنوان کرد: خانواده‌های شهدای منا نیازمند برخی حمایتها و توجهات هستند چرا که بسیاری از فرزندان شهدای منا بی‌سرپرست شده‌اند و باید توجه لازم انجام پذیرد.

به گزارش تسنیم؛ امام خامنه‌ای هفته گذشته در سالگرد فاجعه منا با صدور پیام مهمی خطاب به تمام مسلمانان جهان تأکید کردند: «اکنون قریب یک سال از حوادث مُدهش منا می‌گذرد که در آن، چند هزار نفر در روز عید و در لباس احرام، در زیر آفتاب و با لب تشنه، مظلومانه جان باختند؛ اندکی پیش از آن در مسجدالحرام نیز جمعی در حال عبادت و در طواف و نماز به خاک و خون کشیده شدند. حکام سعودی در هر دو حادثه مقصرند؛ این چیزی است که همه‌ی حاضران و ناظران و تحلیلگران فنی بر آن اتفاق‌نظر دارند؛ و گمان عمدی بودن حادثه نیز از سوی برخی صاحب‌نظران مطرح شد … حاکمان بی‌دین و بی‌وجدانی که فاجعه‌ی بزرگ منا را پدید آورده و با نام خادمان حرمین، حریم حرم امن الهی را شکسته و میهمانان خدای رحمان را در روز عید در منا و پیش از آن در مسجدالحرام قربانی کرده‌اند، اکنون از سیاسی نشدن حج دم می‌زنند و دیگران را به گناهان بزرگی که خود مرتکب شده یا تسبیب کرده‌اند، متهم می‌کنند».

همچنین مقام معظم رهبری پس از فاجعه منا در تاریخ هفتم مهر سال گذشته در دیدار مسئولان و دست‌اندرکاران برگزاری حج، فاجعه بسیار تلخ و حیرت‌انگیز منا را از جمله امتحانات الهی خواندند و با انتقاد از سکوت دولت‌ها و به‌خصوص دولت‌های غربی و سازمان‌های مدعی حقوق بشر در قبال این مصیبت بزرگ تأکید کردند: این حادثه به‌هیچ‌وجه نباید فراموش شود و دستگاه دیپلماسی و سازمان حج موظف هستند که این موضوع را به‌صورت قاطع دنبال کنند؛ این مسئله نباید به سکوت و فراموشی بگذرد و باید تا سال‌ها در مجامع جهانی مطرح شود و نقطه آماج این حرکت نیز باید دولت‌های غربی و سازمان‌های مدعی حقوق بشر باشند.

انتهای پیام/

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال168 روز قبل