ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

بلومبرگ: درآمد نفتی عربستان امسال به کمترین میزان ۷ سال گذشته می‌رسد

  اخباراقتصادی,خبرهای اقتصادی , درآمد نفتی عربستان

بلومبرگ با استناد به آمارهای شرکت عربستانی اعلام کرد درآمد نفتی سعودی‌ها امسال با رقم ۱۳۲ میلیارد دلار به کمترین میزان طی ۷ سال گذشته می‌رسد.

 به گزارش فارس، در حالی که قیمت نفت طی دو سال گذشته بیش از ۷۰ درصد افت داشته، بسیاری از کشورهای وابسته به نفت را با ضرر و زیان جدی مواجه کرده است، با این حال عربستان که وابستگی بسیار شدیدی به درآمدهای نفتی دارد بیشترین آسیب را دیده است. 

 

بلومبرگ در گزارشی به کاهش درآمدهای نفتی عربستان از سال ۲۰۱۲ تا سال ۲۰۱۷ اشاره کرده که بیشترین افت درآ«دهای نفتی در سال جاری رقم خواهد خورد. 

 

خبرگزاری بلومبرگ با استناد به آمارهای جادوای وستمنت نوشته است درآمدهای نفتی سعودی‌ها امسال به کمترین میزان از سال ۲۰۱۲ خواهد رسید. 

 

عربستان امسال تنها ۳۲ میلیارد دلار درآمد نفتی خواهد داشت که کمترین میزان نسبت به ۷ سال گذشته است. 

 

جادوای وستمنت اعلام کرده است که عربستان در سال ۲۰۱۲ بیشترین میزان درآمدهای نفتی را به میزان ۳۳۷ میلیارد دلار داشت. این کشور در سال ۲۰۰۹ رقمی معادل حدود ۱۵۵ میلیارد دلار درآمد نفتی داشت که با روند صعودی در سال‌های ۲۰۱۰ و ۲۰۱۱ بیشترین میزان در سال ۲۰۱۲ رقم خورد، اما بعد از آن روند کاهشی درآمدهای نفتی عربستان شروع شد و سیر نزولی آن ادامه پیدا کرد که بیشترین کاهش درآمد، امسال رقم می‌خورد. 

  اخباراقتصادی,خبرهای اقتصادی , درآمد نفتی عربستان

جادوای وستمنت یک شرکت بورسی عربستان است که دفتر مرکزی آن در ریاض قرار دارد. 

منبع : بیتوته

مجله