ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

کارشناس شورای روابط خارجی آلمان:

۱۱ مهر ۱۳۹۵ – ۰۳:۱۲

استفان مایستر

یکی از کارشناسان شورای روابط خارجی آلمان در امور روسیه با تاکید بر اینکه تا زمانی که اسد همه مناطق را از تروریست‌ها باز پس نگیرد مسکو اهداف ماموریت خود در این کشور را تحقق یافته نمی‌یابد تصریح کرد که روسیه خواهان پیروزی اسد است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، "اشتفان مایستر"، از کارشناسان شورای روابط خارجی آلمان (DGAP) در امور روسیه در گفتگو با "تاگس شاو" آلمان نتیجه حدود یک سال شروع عملیات نظامی روسیه در سوریه را این گونه ارزیابی کرد که روسیه سه هدف را در جنگ سوریه دنبال می کرد. اینکه بشار اسد را در قدرت نگه دارد، نقش خود در منطقه را بهبود بخشد و از طرف آمریکایی ها به عنوان یک فاکتور اصلی در راه حل مسائل و درگیری های بی ن المللی به رسمیت شناخته شود. همه این اهداف مسکو محقق شده است. روسیه از انزوای بین المللی که در جریان بحران اوکراین به آن دچار شده بود خارج شده است. بالاخره به آمریکا این مسئله قبولانده شده است که راه حل بحران سوریه بدون مسکو و اسد نمی تواند وجود داشته باشد و باید با گروه های شورشی دیگر مبارزه شود.

وی در ادامه گفت: مسکو همچنین از نظر نظامی موفق بود. اسد دوباره در سوریه برتری و قدرت بیشتری دارد. بسیاری از گروه های شورشی در این کشور در موضع دفاعی قرار گرفته اند. این از نگاه روسیه یک نتیجه خیلی خوب با قربانیان نسبتا کم از جبهه خود است.

این کارشناس برجسته آلمانی در عین حال به نوع و روشی که روسیه در سوریه جنگ می کند و به جامعه غیر نظامی آسیب می رساند انتقاد وارد کرد.

وی در ادامه در پاسخ به این پرسش که چرا کرملین از بشار اسد حمایت می کند گفت: اسد یکی از معدود متحدان روسیه در منطقه است. بخصوص در سوریه  تنها پایگاه نظامی که روسیه هنوز در خارج از فضای پس از شوروی دارد قرار گرفته است. علاوه بر این مسکو می خواهد از سقوط یکی دیگر از حاکمان منطقه جلوگیری کند. بعد از لیبی و عراق نباید همچنین در سوریه حاکمی ساقط شود که نقش مهمی در پایداری منطقه دارد.

مایستر در ادامه در پاسخ به این پرسش که اگر روسیه به همه اهداف خود دست یافته چرا به بمباران ها در سوریه ادامه می دهد گفت: روسیه هنوز به آنجایی که می خواهد نرسیده است. دولت روسیه همه گروه های اپوزیسیون را به عنوان تروریست می داند. تا زمانی که اسد بقیه مناطق باقی مانده را از مخالفان باز پس نگرفته است اهداف این ماموریت از دید مسکو برآورده نشده است. بنابراین آتش بس توافق شده بین آمریکا و روسیه پایدار باقی نمانده است.

وی در بخش دیگری از این گفتگو از بی اعتمادی طرفین مذاکره به هم در مذاکرات درباره برقراری آتش بس در سوریه خبر داده و گفت: روسیه خواهان پیروزی اسد است. برای این منظور باید همه گروه های شورشی به عنوان تروریست اعلام شده و اسد در دراز مدت به عنوان گزینه ای برای سوریه از طرف غرب پذیرفته شود.

اشتفان مایستر البته چنین سناریویی را غیر ممکن دانسته و آن را برای غرب قابل قبول ندانست.

این کارشناس آلمانی درباره تداوم جنگ سوریه در چنین شرایطی و به بار آمدن قربانیان و پناهندگان بیشتر ابراز نگرانی کرد.

انتهای پیام/  

منبع : tasnimnews.com

مجله
Mostafa ارسال142 روز قبل