ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

باحضور ده‌ها نیروی انتظامی و امنیتی در مشهداردهال صورت گرفت

۱۶ مهر ۱۳۹۵ – ۱۴:۰۹

مشهد اردهال

مراسم "جمعه نشلجی‌ها" امروز در حالی برگزار شد که جمعی از خانواده شهدا و ایثارگران منطقه کاشان در اعتراض به حضور مجید انصاری و تبدیل‌شدن آن به میتینگ سیاسی این مراسم را ترک کردند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از کاشان، مراسم سنتی "جمعه نشلجی‌‌ها" با حضور ده‌ها نیروی انتظامی،امنیتی و با دعوت به آرامش هیئت‌ امنای آستان مقدس علی بن امام محمد باقر(ع) برگزار شد.

این مراسم در حالی برگزار شد که پیش از این جمعی از مردم و اعضای هیئت امنای آستان علی بن امام محمد باقر(ع) اعتراض خود را نسبت به حضور مجید انصاری در این مراسم اعلام کرده بودند اما اصرار فرمانداری کاشان برای حضور انصاری در این مراسم مذهبی منجر شد تا برای نخستین بار و با توجه به قدمت چند صد ساله، این مراسم مذهبی به یک میتینگ سیاسی تبدیل شود.

خانواده شهدا و ایثارگران کاشان در اعتراض به سوابق  مجید انصاری در فتنه ۸۸ مراسم جمعه نشلجی‌ها را ترک کردند.

از دیگر موارد این مراسم می‌توان به  سیاسی شدن این مراسم با حضور مجید انصاری یکی از عوامل موثر فتنه ۸۸  نام برد که سبب شد این مراسم مذهبی با حضور جمعیت کمتری نسبت به سال‌های قبل برگزار شود.

به گزارش تسنیم، پیش از برگزاری این مراسم رئیس هیئت امنای آستان مقدس علی بن امام محمد باقر (ع) با اشاره به مخالفت آحاد مردم به ویژه خانواده شهدا و ایثارگران به حضور مجید انصاری در مراسم جمعه نشلجی‌ها اعلام کرد: مردم از حضور مجید انصاری در منطقه کاشان ناراحت و به آن معترض هستند اما معاون ‌سیاسی فرماندار‌ی کاشان با دخالت بی‌مورد بر سخنرانی مجید انصاری در این مراسم پافشاری دارد.

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

مجله
Mostafa ارسال136 روز قبل