ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در گفت‌وگو با تسنیم:

۲۹ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۰:۲۱

شهباز حسن پور نماینده سیرجان

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه باید تغییرات اساسی در برنامه ششم ایجاد شود، گفت: هیچ نرخی برای رشد اشتغال در این برنامه اعلام نشده است.

شهباز حسن‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم در مورد ایرادات برنامه ششم توسعه با بیان اینکه این برنامه قطعاً باید در کمیسیون تلفیق تغییرات اساسی پیدا کند، اظهار داشت: برنامه ششم توسعه با مشکلات و معضلات اساسی روبه‌رو است. لحاظ نشدن اسناد بالا دستی به‌خصوص اقتصاد مقاومتی در تدوین این لایحه یکی از این موارد است.

وی با ابراز اینکه هیچ تکلیفی بر دولت در راستای اقتصاد مقاومتی مشخص نشده است، ادامه داد: دولت در لایحه برنامه ششم توسعه تکلیفی برای وزارت‌خانه‌ها، نهاد‌ها و بانک‌ها در زمینه اشتغال جوانان که یک امر مهم برای مردم است تعیین نکرده به‌نوعی که هیچ نرخی برای رشد اشتغال طی این ۵ سال اعلام نشده است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه خاطرنشان کرد: یکی دیگر از موارد چالش‌زا در لایحه برنامه ششم توسعه، مالیات ارزش افزوده و چگونگی دریافت آن است زیرا در حال حاضر این مالیات در دو مرحله ابتدا از کارخانجات و سپس از مصرف کننده دریافت می‌شود، اما در برنامه ششم تکلیف این موضوع مبهم است.

به‌گفته وی، در کنار همه ایراداتی که این برنامه دارد، در خصوص سیاست‌های پولی نیز، روند مشخصی از سوی دولت تدوین نشده است.

انتهای پیام/‌*

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال187 روز قبل