ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

مدیرعامل اسبق منطقه آزاد اروند در گفت‌وگو با تسنیم:

۱۲ مرداد ۱۳۹۵ – ۰۰:۰۴

شورای هماهنگی مناطق آزاد تجاری صنعتی و ویژه اقتصادی

مدیرعامل اسبق منطقه آزاد اروند با تاکید بر این‌که دولت باید عارضه‌یابی مناطق آزاد کنونی را قبل از ارائه لایحه ایجاد مناطق جدید انجام می‌داد، گفت:آنچه مسلم است ایجاد این مناطق بدون مطالعه و کار کارشناسی یک اقدام کورکورانه است.

جواد معصومی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم با اشاره به موضوع ایجاد ۱۹ منطقه آزاد و ویژه اقتصادی، اظهار کرد:‌ قبل از این کار باید یک عارضه‌یابی از مناطق آزاد و ویژه اقتصادی انجام می‌شد و عملکرد این مناطق طی بیست و چند سال اخیر مورد ارزیابی قرار می‌گرفت.

وی تصریح کرد:‌ باید مشخص شود طی این مدت چقدر در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی هزینه شده و چقدر برای کشور فایده داشته است.

وی با اشاره به ضررورت استفاده از تجربیات جهانی در این مقوله بیان کرد:‌متاسفانه ما حاضر نیستیم درباره یک مسئله به این مهمی حرف گوش کنیم یا مثلا ۶ ماه در رابطه با آن مطالعه داشته باشیم.

وی ادامه داد: ایجاد مناطق آزاد و اقتصادی جدید به خودی خود نه خوب است و نه بد. ولی آنچه مسلم است ایجاد این مناطق بدون مطالعه و کار کارشناسی یک اقدام کورکورانه است.

مدیرعامل اسبق منطقه آزاد اروند یادآور شد: هیچکس نمی‌داند معافیتهای مالیاتی ۲۰ ساله در مناطق آزاد برای چیست، ایجاد این مناطق برای کسب درآمد اقتصاد کشور است نه این‌که چهار خودرو لوکس وارد شده و جولان بدهند.

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال206 روز قبل