ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

فوتبال برزیل قهرمان المپیک شد

تیم فوتبال المپیک برزیل از ساعت یک بامداد امروز (یکشنبه) در دیدار فینال مسابقات المپیک ۲۰۱۶ ریو به مصاف آلمان رفت که این دیدار در پایان ۹۰ دقیقه با تساوی یک بر یک به پایان رسید.

فوتبال المپیک 2016

قهرمان فوتبال المپیک ۲۰۱۶

فینال فوتبال مردان(زیر ۲۳ سال) المپیک ۲۰۱۶ ریو بین تیم های برزیل و آلمان از ساعت یک بامداد یکشنبه به قضاوت علیرضا فغانی در استادیوم زیبای ماراکانا آغاز شد که وورتون، زکا، مارکینیوش، کایو، سانتوس، والاس، آگوستو، نیمار، لوان، گابی گل و ژسوس ۱۱ بازیکن ابتدایی تیم میزبان را تشکیل می دادند و برای آلمان هم که با سیستم ۱-۵-۴ در نظر گرفته شده بود هورن، تولخان، گینتر، سوله، کلوسترمن، بندر، بندر، برنت، میر، گنابری و سلکه بازی می کردند.

 نیمار ستاره بی چون و چرای برزیل در المپیک دقیقه ۲۶ با یک سوپر گل از روی ضربه آزاد برزیل را پیش انداخت اما در دقیقه ۵۹ مکس میر کاپیتان ژرمن ها با یک ضربه بغل پای داخل محوطه کار را به تساوی کشاند که نتیجه یک بر یک تا پایان ۹۰ دقیقه پابرجا بود تا فینال المپیک ریو به وقت های اضافه بکشد.

فوتبال المپیک 2016

برزیل قهرمان فوتبال المپیک ۲۰۱۶


در وقت های اضافه برزیل به آب و آتش زد تا به گل دوم برسد اما هورن سد مقابل نیمار و یارانش بود و اجازه نداد میزبان دوباره پیش بیافتد تا ۱۲۰ دقیقه فرا برسد و با سوت فعانی ضربات پنالتی تعیین کننده پیروز این جدال نفسگیر باشد.


در ضربات پنالتی توپ های گینتر، گنابری، برنت و سوله برای آلمان و هورن، ماریکینیوس، رافینیا، لوآن و نیمار برای برزیل گل شد و پترسن از آلمان ضربه را نتوانست گلزنی کند تا طلایی پوشان با نتیجه ۵ بر ۴ مقابل آلمان به برتری برسد و قهرمان المپیک شود.


این نخستین قهرمانی تیم فوتبال مردان برزیل در تاریخ المپیک بود. برزیل با این پیروزی و قهرمانی به نوعی شکست ۷ بر یک جام جهانی ۲۰۱۴ مقابل آلمان را هم جبران کند تا فوتبالیست ها و تماشاگران میزبان در ماراکانا اشک شوق بریزند.

 فیلم خلاصه بازی برزیل و آلمان در فینال المپیک ریو 

برزیل فاتح فوتبال المپیک ۲۰۱۶ + فیلم

منبع : namnak.com

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,