ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

قائم‌مقام وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به تسنیم خبر داد

۳۰ تير ۱۳۹۵ – ۱۰:۵۹

مهرآبادی

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با اشاره به مخالفت بانک مرکزی با پرداخت تسهیلات به ۸۴ هزار مسکن مهر گفت: بر اساس مصوبه دولت حدود ۱۳۰۰ میلیارد تومان از آورده متقاضیان مسکن مهر برای خدمات زیربنایی و روبنایی برداشت شده است.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم  قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در پاسخ به پرسش تسنیم در خصوص مبلغ هزینه شده از آورده متقاضیان مسکن مهر برای خدمات روبنایی و زیربنایی، اظهار کرد: این کار بر خلاف قانون نبوده و بر اساس مصوبه دولت صورت گرفته است. بر اساس مصوبه دولت مجوز داده شد که از محل آورده مردم و منابع شرکت عمران شهرهای جدید برای خدمات زیربنایی و روبنایی هزینه شود.

وی با یاد آوری این‌که حدود دو سال پیش به این جمع بندی رسیدیم که در این زمینه به مردم ظلم شده است، افزود: در شهر جدید پردیس (فاز 11) 12 میلیون تومان برای خدمات زیربنایی و روبنایی دریافت شده و در شهر پرند نیز قرار بود 10 میلیون و 500 هزار تومان برای این کار دریافت شود که این مبلغ به 4 میلیون و 500 هزار تومان کاهش یافته است.

وی مبلغ دریافت شده از محل آورده متقاضیان مسکن مهر را برای خدمات زیربنایی و روبنایی حدود 1300 میلیارد تومان اعلام کرد و در پاسخ به پرسش دیگر تسنیم در خصوص احتمال برگشت این مبالغ به مردم گفت: به دنبال این هستیم  این کار را انجام دهیم.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که در شهر پردیس ساخت 43 هزار واحد از 82 هزار واحد به اتمام رسیده است، گفت: در حال حاضر زمینه تامین آب و برق 35 هزار واحد مسکن مهر این شهر فراهم شده است.

مهرآبادی با یادآوری این‌که 230 هزار مسکن مهر سراسر کشور فاقد خدمات زیربنایی هستند، افزود: تا هفته دولت امسال 100 هزار واحد مسکن مهر سراسر کشور افتتاح می‌شود.

وی با بیان این‌که تاکنون به طور میانگین 40 هزار میلیارد تومان برای مسکن توسط مردم تامین شود، اظهار کرد: تا امروز 46 هزار میلیارد تومان تسهیلات به مسکن مهر مهر پرداخت شده است. در مجموع برای مسکن مهر بدون احتساب  قیمت زمین 105 هزار میلیارد تومان هزینه خواهد شد.

قائم مقام وزیر راه و شهرسازی در خصوص فروش اقساطی مسکن مهر، گفت: در سال 93 قرار بود 700 هزار واحد فروش اقساطی شود، بعدا گفته شد که چنین قراری نداشته‌ایم. بانک مرکزی یک مجوز نیم بندی داد که می‌توان از آن برای برخی پروژه‌های مسکن مهر جهت افزایش سقف 5 میلیون تومانی آنها استفاده کرد.

مهرآبادی با یادآوری این‌که بانک مرکزی با پرداخت تسهیلات به برخی از پروژه‌های آغاز شده در انتهای سال 91 و اوایل 92 مخالفت  کرد، ادامه داد:  با سود 4 درصد نمی‌توانیم این تسهیلات را پرداخت کنیم، قرار بر این شد که تسهیلات با سود 14 درصدی پرداخت شود و دولت 7 درصد آنرا یارانه بدهد.

وی با تاکید بر این‌که در مجموع به 84 هزار واحد تسهیلات پرداخت نشده که 55 هزار مسکن مهر  به بانک مسکن معرفی شده است، افزود: روند ساخت این واحد خیلی کُند شده و از بانک مرکزی خواهش می‌کنیم که به مردم کمک کنند.

وی میزان وصولی تسهیلات مسکن مهر 10 هزار میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: 83 درصد این مبلغ در این دولت وصول شده که حدود 1300 میلیارد تومان آن مابه التفاوت افزایش وام به 30 است.

انتهای پیام/

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال185 روز قبل