ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

آروین فرشی‌نعیم مسئول بسیج دانشجویی دانشکده الهیات دانشگاه تهران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس با اشاره به اصرار برخی‌ها برای برگزاری کنسرت در مشهد مقدس، گفت: اخیرا در پی برگزاری یا عدم برگزاری کنسرت در شهر مقدس مشهد امام جمعه معظم آن شهر، در اقدامی انقلابی و به‌جا صراحتا موضع گرفت که حقیقتا جای تقدیر و تشکر دارد چرا که این‌گونه مواضع درد دل‌های مومنین و انقلابیون است.

وی افزود: اما عده‌ای این اقدام انقلابی را برنتافتند و علیه آن موضع گرفتند که سکوت در مقابل اینگونه مواضع بعضا سخیف بر خلاف تکلیف و منش بسیجیان و امت انقلابی است. تجربه به ما ثابت کرده برگزاری کنسرت‌ها و یا اینگونه مراسم‌ها بعضا در اصل برنامه و گاها هم در حواشی آن خلاف شرع، رفتارهای زننده و منافی با شأن نظام اسلامی و عفت عمومی رخ می‌دهد.

این فعال دانشجویی تاکید کرد: کسانی که می‌گویند اینگونه برنامه‌ها طبق فتوای رهبری برگزار می‌شود که یا فتوای معظم‌له را ندیده‌اند و یا در هیچ کدام از کنسر‌ت‌ها شرکت نکرده‌اند. طبق فتوای مقام معظم رهبری موسیقی مطرب لهوی حرام است.

وی گفت: سوالی که مطرح است این است که آیا در هیچ یک از کنسرت‌ها موسیقی مطرب لهوی اجرا نشده است؟، آیا نوع پوشش و آرایش و اجرای بانوان در بسیاری از همین برنامه‌ها طبق فتوای رهبری است؟، آیا مسائل زشت و زننده‌ای که بعضا در این‌گونه برنامه‌ها رخ داده است مطابق فتوای رهبری بوده است؟ چرا عده‌ای خجالت نمی‌کشند و افعال غلط خود را به رهبری معظم انقلاب می‌چسبانند؟

مسئول بسیج دانشجویی دانشکده الهیات دانشگاه تهران افزود: چرا عده‌ای پس از گذشت ۳۷سال از انقلاب اسلامی و تبیین مبانی گفتمان انقلاب اسلامی نمی‌فهمند آن قانونی که از آن دم می‌زنند و پشت آن پنهان می‌شوند مشروعیت خود را از ولی فقیه گرفته است و آن شخصی که علیه آن کنسرت‌ها موضع گرفته است نماینده همان ولی فقیه است.

وی گفت: چرا برخی‌ها دقت نمی‌کنند تار و پود آن قانونی که از آن دم می‌زنند در نظام اسلامی جدای از احکام اسلامی و شرع مقدس نمی‌تواند باشد و همه اینها در قانون اساسی مندرج است. زمانی که این گونه مسائل را به مجلس شورای اسلامی حواله می‌دهند چرا متوجه نیستند اجرای حکم الهی و فتوای شرعی در نظام اسلامی نیاز به تایید کسی ندارد و لازم الاجراست.

وی افزود: آیا حرام و حلال الهی که توسط شارع مقدس قانون گذاری شده است، نیاز به قانون گذاری در مجلس دارد؟ می‌گویند اگر هر شخص تریبون داری بیاناتش لازم الاجرا باشد که سنگ روی سنگ بند نمی‌شود، چرا متوجه نمی‌شوند آن کسی که علیه کنسرت‌‌ها اعتراض کرده یک شخص تریبون‌دار نبوده است بلکه او نماینده کسی است که شما مشروعیت مقامتان را به انتصاب از او گرفته‌اید.

فرشی‌نعیم ادامه داد: شخص دیگری هم بیان کرده لغو کنسرت‌ها در مشهد مقدس معنایی ندارد چرا که امام رضا (ع) حریم ندارد، آری امام رضا(ع) حریم ندارد اما نه به آن معنایی که شما در نظر دارید بلکه بدین معنا که عالم محضر خداوند تعالی و باذن او ائمه معصومین (ع) است و از طرفی حرام خداوند هم حرام است و تهران و تبریز و مشهد و فلان شهر دیگر ندارد، لذا نه تنها باید کنسرت‌هایی که در آن خلاف شرع و شأن نظام اسلامی صورت می‌گیرد در مشهد لغو شود بلکه باید این قانون در جای جای نظام اسلامی، قاطعانه اعمال شود که البته شهرهای مقدس زیارتی از حساسیت بیشتری برخوردارند.

وی تصریح کرد: ما از مسئولان محترم قوه قضائیه و نیروی انتظامی مقتدر جمهوری اسلامی ایران درخواست می‌کنیم، نه تنها در این گونه برنامه‌ها بلکه هر جایی که ذره‌ای خلاف شرع مقدس اسلام و ارزش‌های انقلاب اسلامی رفتاری صورت پذیرفت قاطعانه طبق قانون برخورد کنند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشکده الهیات دانشگاه تهران ادامه داد: این اولین باری نیست که در مسائل فرهنگی در دولت فعلی صدای اعتراض انقلابیون در آمده است. ما از ریاست محترم جمهور و وزیر محترم فرهنگ و ارشاد دعوت می‌کنیم تا در دانشکده الهیات دانشگاه تهران حاضر شوند و پاسخگوی مطالبات و اعتراضات قشر نخبه و دانشجو در زمینه مسائل فرهنگی باشند.

وی ادامه داد: ما از آنها دعوت می‌کنیم که بیایند و اقدامات خود را در راستای فرهنگ‌سازی زندگی اسلامی- ایرانی را تشریح کنند؟، بیایند و بگویند برای رشد و اعتلای دیانت و معنویت جامعه چه کرده اند؟ ، بیایند و توضیح دهند در مقابل تهاجم فرهنگی که بارها مورد تاکید مقام معظم رهبری بوده است چه اقداماتی انجام داده اند؟، پاسخگو باشند که چه کالاها و محصولات فرهنگی متناسب با شبیخون فرهنگی ارائه کرده اند؟ 

فرشی‌نعیم اظهار داشت: آنها باید بیایند و توضیح بدهند که آن دسته از اقدامات و به طور خاص اکران فیلم‌هایی که موجب اعتراض مردم گشت درحالیکه از وزارت خانه فرهنگ و ارشاد دولت تدبیر و امید کسب مجوز کرده بود چه توجیهی داشته است؟

وی گفت: امروز سوال ما این است آیا وضعیت معیشت مردم، رسیدگی به وضعیت بیکاری و مسائل اصلی معیشت مردم مهمتر است یا اجرای کنسرت‌ها؟ به نظر می‌رسد برای برخی از مسئولان دولت اجرای کنسرت‌ها از رسیدگی به معیشت مردم مهمتر شده است.

این فعال دانشجویی گفت: مگر امروز دغدغه ملت ما شرکت در کنسرت‌هاست؟ بیایند و پاسخگو باشند که چرا به جای پرداختن به مسائل اصلی، به حواشی و فروع می‌پردازند؟ این‌ها ، همه و همه بخشی از مسائلی است که مسئولان محترم به جای موضع گیری‌های ناحق و نا به جا باید بدان پاسخگو باشند و بدانند این پاسخگویی هم در محضر ملت متدین و ولایی ایران است و بالاتر از آن در محضر عدل الهی.
 

انتهای پیام/

 

http://fna.ir/JXBOF6

منبع : farsnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,