ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

۱۱ شهریور ۱۳۹۵ – ۱۲:۳۱

تسنیم اردو

زبان "اردو" پس از بخش‌های انگلیسی، عربی، ترکی و "دفتر تخصصی شبه‌قاره" خبرگزاری تسنیم عصر روز شنبه هفته آینده در جوار حرم رضوی افتتاح می‌شود.

به گزارش خبرنگار دفتر منطقه‌ای خبرگزاری تسنیم، پاکستان سرزمین ناشناخته‌هاست، ظرفیت زیادی برای همکاری با ایران دارد و رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز نگاه ویژه‌ای به این کشور دارند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی امام خامنه‌ای در رابطه با پاکستان گفته‌اند که "دوستی ملت مسلمان ایران با پاکستان مصلحتی و موسمی نیست بلکه یک دوستی ریشه‌دار و عمیق است."

به نظر حتی کارشناسان پاکستان، این کشور برای پاکستانی‌ها و حتی برای دیپلمات‌های ایرانی نیز ناشناخته است اما ظرفیت فراوانی دارد که با حل برخی مشکلات شکوفا شود.

با این حال، رهبر معظم انقلاب اسلامی این کشور را بخوبی می‌شناسند و نسبت به آن نگاه ویژه‌ای دارند.

همواره باوجود نگاه ویژه رهبری، یکی از مشکلاتی که این سرزمین را ناشناخته کرده است عدم وجود متولی پاکستان در ایران است که جمهوری اسلامی باید اقدام جدی در این خصوص انجام دهد.

این در حالی است که استعمار برای ترویج وهابیت در پاکستان سرمایه‌گذاری کرده تا مردم این کشور از انقلاب اسلامی ایران دور شوند.

اما خوشبختانه پاکستانی‌ها از جمله دو طیف بزرگ اهل سنت بریلوی و شیعیان این کشور هیچ اختلافی ندارند و انقلاب اسلامی را از صمیم قلب دوست دارند.

در همین راستا، خبرگزاری تسنیم در نظر دارد بخش اردو و دفتر تخصصی «شبه‌قاره» خود را که به صورت تخصصی به مسائل این منطقه می‌پردازد را راه‌اندازی کند.

زبان اردو پس از انگلیسی، عربی، ترکی و فارسی پنجمین زبان خبرگزاری تسنیم است.

آیین رونمایی از بخش اردو و دفتر تخصصی شبه‌قاره خبرگزاری تسنیم روز شنبه ۱۳ شهریور ۱۳۹۵ برگزار خواهد شد.

در این مراسم تعداد زیادی از مقامات جمهوری اسلامی ایران و پاکستان، مدیران خبرگزاری تسنیم، رسانه‌ها و فرهیختگان دو کشور حضور دارند.

همچنین "یاور عباس" سرکنسول جمهوری اسلامی پاکستان در مشهد و "مجید قلی‌زاده" مدیرعامل خبرگزاری تسنیم از جمله سخنرانان این مراسم هستند.

انتهای پیام/.

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال176 روز قبل