ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

۲۹ تير ۱۳۹۵ – ۱۶:۲۲

ارمنستان

افراد مسلح مخالف دولت ارمنستان همچنان ۴ مأمور پلیس را در شهر ایروان پایتخت این کشور به گروگان گرفته‌اند و به این ترتیب بحران گروگانگیری وارد سومین روز خود شده است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از خبرگزاری فرانسه، مقامهای رسمی ارمنستان امروز سه‌شنبه اعلام کردند: افراد مسلح مخالف دولت همچنان 4 مأمور پلیس را به گروگان گرفته‌اند.

2 روز پیش افراد مسلح با حمله به ساختمان پلیس ارمنستان تعدادی را به گروگان گرفتند که در این حمله تاکنون یک نفر کشته شده است.

هونان پوگوسیان معاون اول پلیس ارمنستان در این باره تأکید کرد: گفتگوها با گروگانگیران همچنان ادامه دارد. ما نهایت سعی و تلاش خود را انجام می‌دهیم که این مسئله بدون خونریزی حل و فصل شود.

نیروهای پلیس ارمنستان امروز سه‌شنبه اطراف ساختمان را محاصره و خیابان‌های منتهی به این ساختمان را مسدود کرده‌اند.

افراد مسلح تاکنون حاضر به تسلیم نشده‌اند. آنها طی روزهای یکشنبه و دوشنبه، 4 گروگان را آزاد کردند ولی هنوز 4 گروگان دیگر در اختیار دارند.

بیش از 1500 نفر از مخالفان دولت ارمنستان نیز روز دوشنبه در خیابان‌های ایروان تظاهرات کردند و خواستار حل و فصل مسالمت آمیز این بحران شدند.

این حمله با هدف آزادسازی "جیریر سفیلیان" رهبر مخالفان ارمنستان انجام شده است، وی 20 ژوئن به‌اتهام توطئه برای تصرف چند ساختمان دولتی و تأسیسات مخابراتی در ایروان بازداشت شده است.

طرفداران سفیلیان پیش از این اعلام کرده بودند که قصد دارند با تحریک یک گروه مسلح شورشی، وضعیت و شرایط را در ارمنستان تغییر دهند.

افراد مسلح خواستار استعفای سرژ سرگیسیان رئیس جمهور ارمنستان شده‌اند.

انتهای پیام/*

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال216 روز قبل