ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری فارس، رحمانی فضلی در مراسم تودیع و معارفه رئیس سازمان ثبت  احوال کشور گفت: در ۳-۲ هفته اخیر ۲ تا ۳ نفر از همکاران ارزشمند خود را به نفع رئیس جمهور از دست دادیم البته این افتخار ماست که این افراد دو نفر به عنوان معاون و یک نفر به عنوان رئیس بازرسی به ریاست جمهوری دعوت شده‌اند. من از نظر قلبی با رفتن این دوستان موافق نبودم و اعلام کردم که تیم وزارت کشور تیم یکدست و همراهی است و به رئیس جمهور گفتم اجازه دهید انتخابات پیش رو با همین وضعیت پیش برود اما نظرشان همراه کردن این افراد بود.

وی ادامه داد: در زمینه ایجاد همدلی،‌ رضایتمندی و اغناسازی در سازمان ثبت احوال حرکت خوبی انجام شد و از مهمترین اقدامات در این زمینه بحث انتخابات بود که در موضوع انتخابات جایگاه سازمان ثبت احوال بسیار مهم است. عدد کلی انتخابات برای ما مساله‌ای بود که با درایت طی طریق شد همچنین صحت هویت‌ها بسیار مهم است که کمترین مشکلات را داشتیم بیش از ۸۰ میلیون نفر شناسنامه به دست با همه سوابق در احراز هویت‌شان در انتخابات به خوبی عمل شد.

وزیر کشور با اشاره به اینکه یکی از جایگاه‌های پرتنش در احراز هویت در  موضوع انتخابات است گفت: با مدیریت خوب سازمان ثبت احوال مسیر را پیش رفتیم و در حوزه بازرسی باید حرکت‌های خوبی انجام شود تا شاهد برخی امور که باعث نگرانی مردم و رهبری و رئیس جمهور می‌شود را نداشته باشیم و امیدوارم رئیس جدید سازمان مشغول پرونده‌های جزئی نشود.

رحمانی فضلی گفت: براساس روابط شخصی از بخشداران گرفته تا معاونان را انتخاب نکرده‌ام و بنا‌ بر شایسته‌سازی و اعتماد به افراد انتخاب ‌ها صورت گرفته است. نظم و سلسله مراتب نیز در کارهایم بسیار مهم است.

وزیر کشور گفت: موضوع سازمان ثبت احوال حاکمیتی و مهم است اما در جامعه درک نمی‌شود این سازمان اگر کارش را دقیق و خوب انجام ندهد در زمینه احراز هویت و شناسایی با حجم بزرگی از تخلفات و انحرافات در جامعه روبرو می‌شویم بنابراین نیاز داریم براساس داده‌ها، آگاهی و یافته‌های سازمان ثبت محتوا و روح بیشتری ببخشیم تا به برنامه‌ریزان در حوزه‌های مختلف جهت بدهیم.

وی ادامه داد: بحث جمعیت،‌تحرکات جمعیتی،‌ترکیب،‌توزیع و رشد آینده جمعیت به عنوان اصلی‌ترین محور برنامه‌ریزی است که باید داده‌ها در این زمینه ثبت شود و سازمان ثبت با ارائه تحلیل‌ها و روح بخشیدن به کالبد اعداد باید بتواند روح و درک مشترکی را در ذهن همه مسؤولان،‌علما و مجریان کشور جا بیاندازد.

وی ادامه داد: وضعیت تشکیل و ترکیب قطب‌های جمعیتی رشد چگونگی آنها و غیره بسیار اهمیت دارد که سازمان می‌تواند با تجهیز تکنولوژی و استفاده از کارشناسان آن را جدا کند.

وزیر کشور گفت: در سازمان با روی کار آمدن رئیس جدید دغدغه و نگرانی نداریم،‌ همه بخش‌های دولت اگر با هم کار کنند موفق می‌شویم،‌اگر نشود کاستی یا اختلافی باشد موفق نخواهیم بود. اکنون پایان سال سوم دولت تدبیر و امید هستیم و باید خدا را شکر کنیم به خاطر نعمت جمهوری اسلامی و مردمی که ۳۸ سال مقاومت و همراهی کردند با همه توطئه‌ها و فشارها این نظام را به درخت پرصلابت تبدیل کردند که میوه‌های آن اکنون در منطقه و دنیا به گونه‌ای است که ملت‌ها می‌توانند از آن تغذیه کنند.

رحمانی فضلی گفت: باید شاکر باشیم هم به صورت قلبی و هم عملی یعنی برای مردم کار کنیم و رضایتمندی مردم به عنوان پایه موثر و مهم بر اقتدار و امنیت ملی مطرح است و نظام بر دوش این مردم است به جز جنبه‌های  الهی و رهبری  آنچه که به کشور اقتدار داده مردم هستند و رضایتمندی آنها در تقویت پایه‌های امنیتی مهم است.

وزیر کشور اظهار کرد: ما در بعد دینی و اعتقادی مشکلی نداریم و عمده ایستادگی برهمین اساس است، اما این مسئولیت ما را ساقط نمی‌کند. در دولت نیز رویکرد رئیس جمهور را گواهی می‌دهم که صادقانه رفتار می‌کند و موضوعات را آمیخته با موضع‌گیری سیاسی نمی‌کند، همچنین به مردم قول بی‌خود نمی‌دهد و نگاه پوپولیستی ندارد در حد مقدورات و توان کار را پیش می‌برد و توقع دارد که وزیران و مسئولان نیز با مردم صادق باشند.

وی گفت: ارتباط رئیس جمهور از نظر قلبی و اجرایی با رهبری نزدیک است و خود را با رهبری تنظیم می‌کند این را باید قدر بدانیم. نمی‌گویم همه شرایط در حد مطلوب است اینطور نیست و راه طولانی داریم. خیلی اشکالات داریم که ریشه تاریخی دارد که در نظام‌های حاکم در برنامه‌ریزی و بودجه ریزی و ادامه مسیر خوب نیست ما به مشکلاتی برمی‌خوریم که نشان می‌دهد با آرمان‌هایمان جور نیست اما نمی‌توانیم طی سه سال آنها را تغییر بدهیم. هرچند که روزانه در حال تغییر است.

وزیر کشور در حوزه امنیت به ترسیم وضعیت پرداخت و گفت: شرایط کاملا قابل قبولی داریم که به لطف و عنایت خدا، مردم، رهبری و رئیس جمهور است، دوست و دشمن همه معترض‌اند که این ترورها، خونریزی‌ها رعب و وحشت در منطقه را کسی نمی‌تواند کتمان کند و اینکه جنگ جهانی سوم در منطقه به راه افتاده کسی نمی‌تواند کتمان کند که بی‌توجه به ایران است.

رحمانی فضلی افزود: نقش دولت در این موضوع هدایت‌گر صحنه‌ها در امر امنیت است باید هوشیار و پای کار باشیم.

وزیر کشور در تصمیم وضعیت سیاست خارجی نیز گفت: اکنون شر بزرگی را از ایران دفع کردیم، قطعنامه‌هایی تصویب شد و هر روز تهدید می‌شدیم و اجماع جهانی ما را در انزوا و محاصره اقتصادی قرار داده بود و اگر یک میلیون بشکه نفت می‌فروختیم شورای امنیت تاییدش می‌کرد. اکنون شر را دفع و جنگ روانی را کنترل کردیم که همه قابل اثبات و ارائه است.

وی ادامه داد: البته در بحث منطقه‌ای و اقتصادی با نقطه مطلوب فاصله داریم ولی نباید قدرت را تحقیر کنیم برخی تحلیل‌ها اکنون به دلیل خط مشی‌های سیاسی ارائه می‌شود که نمی‌دانیم چه هست، اصل و اساس قدرت ملی و مقاومت مردم را تحقیر و زیر سوال می‌بریم.

رحمانی فضلی گفت: در حوزه اقتصاد علی‌رغم شرایط بین‌المللی حاکم که تا ۷ ماه پیش در محاصره شدید بودیم اکنون چنین شرایطی نداریم و فروش نفت را ۲٫۲ درصد افزایش دادیم.

وی ادامه داد: اکنون به ثبات نسبی رسیده‌ایم یادمان نرفته که در بازار تهران اجناس با ارز خارجی معامله می‌شد، صبح تا عصر قیمت ارز فرق می‌کرد، سکه را پیش‌ فروش می‌کردند و ارزش پول بی‌ثبات بود اما اکنون ثابت شده است و تورم مدیریت شده است.

وزیر کشور گفت: رشد اقتصادی از منفی به سمت مثبت حرکت کرده و اگر با هم حرکت کنیم و کسی چوب‌اندازی نکند می‌توانیم به هدف برسیم و باید برای اقتصاد مردم محور انگیزه و امید به مردم بدهیم و نباید طوری وانمود کنیم که کاری نشده، نقد باید بکنیم اما اگر به‌گونه‌ای فضا باشد که آینده ارتباطات مشخص نباشد با مشکل مواجه می‌شویم.

وی بیکاری را مهمترین مساله اقتصادی دانست و گفت: اکنون با این معضل مواجه‌ایم و این به گروه سنی- جمعیتی و رکودها برمی‌گردد که باید آن را رفع کنیم.

وزیر کشور درمورد سیاست داخلی گفت: در این زمینه دارای نشاط و پویایی هستیم مثالش انتخابات است البته سیاسیون خویشتن‌داری و عقلانیت به کار بردند و مبنا را قانون دیدند و همراهی کردند. خیلی‌ها در خیلی مواقع با تهمت‌ها و افتراها دست به کار شدند اما آنها را به قانون ارجاع دادیم و این چیزی جز فهم و شعور سیاسی مردم و گروه‌های سیاسی نیست.

وی گفت: در حال حاضر نه حزبی تعطیل می‌شود و نه روزنامه‌ای بسته می‌شود البته اگر در جایی خطا رخ دهد قوه قضاییه ورود پیدا می‌کند.

وی در حوزه اجتماعی گفت: در مجلس قبل رئیس قوه مجریه و مقننه برای افشاگری خانوادگی دعوایشان شد چقدر قلب‌های مردم ناراحت شدند و این دعواها به عرصه سیاسی و عمومی کشیده شد. اما اکنون هیچ اختلافی در عرصه حاکمیت نداریم و همه یکدیگر را تایید می‌کنند.

رحمانی فضلی گفت: ایران با سابقه ۳۷ ساله و با بستر مناسب مدیران و مردم پای کار نباید یک ثانیه را تلف کنیم و به حاشیه ببریم کسانی که به دنبال حاشیه‌سازی باشند مردم و مسئولان را از مسیر اصلی غافل می‌کنند. اولا ما خدا و قیامت را قبول داریم که این افراد باید در محضر خدا و تاریخ کشور جوابگو باشند و دوماً چگونه می‌شود به شخص دوم کشور و مقام اول اجرایی به راحتی اتهام بزنیم. فکر نمی‌کنیم مردم می‌فهمند و می‌دانند. این آرمان شهداست؟

وزیر کشور ادامه داد: همه باید حمایت کنیم و ناظر باشیم چرا خودمان قاضی می‌شویم و حکم صادر می‌کنیم در حالی که باید به دنبال اقتدار، پویایی و نشاط باشیم.

وی گفت: به خاطر خون شهدا حاشیه درست نکنیم، اما تذکر درست بدهیم و کشاندن موضوعات به افکار عمومی هم مشکلی را حل نمی‌کند بلکه باید نظارت داشته باشیم.

انتهای پیام/

 

http://fna.ir/U78G4

منبع : farsnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,