ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

۰۳ شهریور ۱۳۹۵ – ۱۸:۳۹

یلدریم بایدن

معاون رئیس جمهور آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با نخست وزیر ترکیه گفت که واشنگتن به تلاش برای رسیدن به راه‌حل سیاسی برای بحران سوریه ادامه می‌دهد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، "جو بایدن" معاون رئیس جمهور آمریکا در کنفرانس مطبوعاتی مشترک با "بن علی یلدریم" نخست وزیر ترکیه گفت که آمریکا پیشتر هیچگونه اطلاعی از کودتای ترکیه نداشته و هرگز از رفتارهای خیانت‌آمیز حمایت نمی‌کند و آمریکا به سرعت مخالفت خود را با تلاش برای کودتا در ترکیه اعلام کرد.

وی گفت: برای تقویت دموکراسی در ترکیه تلاش می کنیم.

معاون باراک اوباما  اضافه کرد: ما کودتا را محکوم می‌کنیم و آماده‌ایم به ترکیه کمک کنیم. ما از قبل در جریان کودتا در ترکیه نبودیم.

وی گفت: ملت ترکیه متحد شدند و بر عزم خود برای حفاظت از نهادهای دمکراتیک خود تاکید کردند و واشنگتن در اینکه از هر شخصی که به یکی از هم پیمانانش آسیب رسانده باشد حمایت کند، هیچ نفعی ندارد.

بایدن افزود: واشنگتن هر کمکی که ترکیه در حرکت خود به سمت تقویت دموکراسی نیاز دارد، تامین خواهد کرد و آنکارا هم پیمانی نزدیک تر از آمریکا ندارد.

وی گفت: آمریکا حملات اخیری  که ترکیه را هدف قرار داد، محکوم می کند و واشنگتن از ترکیه در برابر هر کسی که برای از بین بردن دموکراسی تلاش کند، حمایت خواهد کرد. به تلاش به منظور رسیدن به راه حل سیاسی که به بحران در سوریه پایان دهد، ادامه خواهیم داد.

جو بایدن معاون رئیس جمهور آمریکا چهارشنبه در استانبول گفت: «احساسات شدید در ترکیه درباره فتح الله گولن را درک می کند.»

نخست‌وزیر ترکیه: هرگز اجازه تشکیل اقلیم کردی در سوریه را نخواهیم داد

بن علی یلدریم نیز در این کنفرانس مطبوعاتی مشترک گفت: هر اندازه که آمریکا در تحویل فتح‌الله گولن برای محاکمه‌اش، سریعتر باشد ناامیدی‌ها نزد مردم ترکیه از آمریکا به سرعت از بین خواهد رفت.

وی اضافه کرد: آمدن هیئتی از آمریکا به ترکیه نشان از جدیت آمریکا در این موضوع دارد و از آنها تشکر و قدردانی می‌کنیم.

نخست وزیر ترکیه اضافه کرد: عملیات "سپر فرات" را با هدف حمایت از امنیت مرزها و امنیت ملت و جان و دارایی‌هایشان آغاز کردیم.

وی گفت: نباید به حوادث اجازه دهیم که به تیره شدن روابط میان آنکارا و واشنگتن منجر شود و از آمریکا می‌خواهیم که به درخواست آنکارا برای تحویل فتح‌الله گولن پاسخ مثبت دهد.

یلدریم در این کنفرانس مطبوعاتی تاکید کرد که باید تمامیت ارضی سوریه حفظ شده و هرگز اجازه تشکیل اقلیم کردی در سوریه را نخواهیم داد.

وی افزود: نیازمند راه‌حل‌های مشترک برای منطقه با مشارکت ایران و روسیه و آمریکا و دیگر کشورها هستیم.

نخست وزیر ترکیه اضافه کرد: با آمریکایی‌ها بر این موضوع توافق داریم که نباید به یگان‌های کرد اجازه داده شود تا به سوی غرب رود فرات پیشروی کنند.

انتهای پیام/.

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال180 روز قبل