ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

اکبر رنجبرزاده نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به الگوی جدید قراردادهای نفتی گفت: قرار بر این بود که اصلاحات لازم در قراردادهای نفتی جدید ایجاد شود و بعد برای ابلاغ و ارائه به هیات تطبیق مصوبات با قوانین ارائه شود که این اصلاحات انجام نشد.

وی با اشاره به جلسه غیرعلنی مجلس با وزیر نفت در مورد بررسی قراردادهای نفتی اظهار داشت: وزیر نفت در جلسه غیرعلنی مجلس گفت که هر اصلاحی که مجلس ضرورت بداند قراردادهای نفتی اعمال می‌شود اما در همان روز دولت مصوبه را بدون ایجاد اصلاحات به عنوان قرارداد نهایی ابلاغ می‌کند.

عضو هیات رئیسه مجلس با اشاره به ایرادات رهبر معظم انقلاب به قراردادهای جدید نفتی خاطرنشان کرد: بخشی از این ایرادات اصلاح و برخی دیگر باقی مانده که تاکید مجلس بر رفع این ایرادات است.

رنجبرزاده افزود: رئیس مجلس گفت که اگر اصلاحات لازم در قراردادهای نفتی ایجاد نشده باشد در هیات تطبیق مصوبات با قوانین جلوی این قراردادها گرفته خواهد شد و به دولت بازخواهد گشت.

وی اظهار داشت: اگر اصلاحات لازم در قراردادهای نفتی اعمال نشود موضوع در هیات تطبیق مصوبات با قوانین رد خواهد شد و اگر در این هیات هم رد نشود مجلس می‌تواند برای جلوگیری از اجرای کار می‌تواند طرح دو فوریتی بدهد.

عضو هیات رئیسه مجلس با بیان اینکه مجموعه‌ای از نگرانی‌ها در قراردادهای جدید نفتی وجوددارد در پایان گفت: دولت مطمئن باشد که اگر این ایرادات را برطرف نکند دولت در عرصه بین‌المللی آسیب خواهد دید و بهتر است قبل از هر اقدامی مجلس را قانع کند و باید ایراداتی که منافع ملی ما را در بلند مدت در این قراردادها تهدید می‌کند باید حذف شود.

انتهای پیام/

http://fna.ir/CXZA60

منبع : farsnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,