ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

مدیرعامل بانک قوامین در سمنان:

۱۶ شهریور ۱۳۹۵ – ۱۸:۴۸

غلامحسن تقی نتاج

مدیرعامل بانک قوامین با اشاره به نقدهایی که درباره قرارداد FATF مطرح است گفت: بانک مرکزی باید به نقدهای دلسوزانه درباره FATF توجه جدی کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، غلامحسن تقی نتاج بعدازظهر امروز در جمع خبرنگاران در سمنان اظهار داشت: البته باید توجه داشت که اجرای FATF در ایران هنوز به قطعیتی که در دیگر کشورها وجود دارد؛ نرسیده است.

وی با اشاره به اینکه بانک مرکزی باید با مراقبت FATF را پیش ببرد افزود: بانک مرکزی باید به بحث‌هایی که در قوای سه‌گان‌هاست و نقدهای دلسوزانه‌ای که در این زمینه انجام می‌شود، توجه جدی داشته باشد.

مدیرعامل بانک قوامین با اشاره به اینکه قرارداد FATF در ابتدای امر توسط بانک مرکزی اطلاع‌رسانی شده و هم‌اکنون نیز همان‌طور که قبلاً اعلام‌شده بود؛ از سوی این بانک برای اجرا، مراقبت می‌شود بیان کرد: برای اجرای قرارداد FATF، هنوز به قطعیت نهایی که در بقیه کشورهاست نرسیده‌ایم.

وی در این زمینه افزود: باید به دولت و بانک مرکزی در داخل کشور و روابط بین‌الملل باید فرصت داده شود که با مراقبت این کار را پیش ببرند.

اعطای تسهیلات جدید رونق را به تولید برنمی‌گرداند/مشکل بنگاه‌های تولیدی کشور اعطای تسهیلات نیست

مدیرعامل بانک قوامین با اشاره به اینکه امروز سپرده‌های جدید و استمهال اقساط وام‌های قبلی در استان‌های کشور به رونق تولید اختصاص‌یافته است تصریح کرد: امروز مشکلات واحدهای تولیدی کشور، نقدینگی نیست و اعطای تسهیلات جدید در این شرایط رونق را به تولید برنمی‌گرداند.

تقی نتاج با اشاره به اینکه امروز کاهش نرخ سود بانکی متأثر از کاهش نرخ تورم، امری پذیرفته‌شده در اقتصاد است تأکید کرد: اما باید بدانیم که این مهم به‌تنهایی منجر به رونق تولید نخواهد شد و نظام بانکی تنها بخشی از مجریان برنامه‌هایی است که باید برای خروج از رکود حاکم بر کشور و رونق تولید اجرایی شود.

وی با بیان اینکه امروز بسیاری از بنگاه‌های تولیدی کشور مشکل نقدینگی و اعطای تسهیلات ندارند؛ از مشکلات بازاریابی و فروش محصولات، به‌عنوان مهم‌ترین مشکلات این بنگاه‌ها یادکرد و خاطرنشان کرد: استمهال بدهی گذشته بنگاه‌ها به بانک‌ها می‌تواند جایگزین تسهیلات جدید شود.

مدیرعامل بانک قوامین با اشاره به اینکه متأسفانه امروز قیمت محصولات داخلی در کشور حتی به‌اندازه قیمت تمام‌شده آن نیز نیست گفت: در این شرایط، اعطای تسهیلات جدید به بنگاه‌های اقتصادی حتی منجر به افزایش بدهی و زیان بیشتر این بنگاه‌ها نیز خواهد شد.

انتهای پیام/

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال169 روز قبل