ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

کارشناس سازمان هواشناسی در گفت‌وگو با تسنیم خبر داد

۱۱ شهریور ۱۳۹۵ – ۱۵:۱۲

بارش باران بهاری - همدان

کارشناس سازمان هواشناسی کشور با اشاره به نفوذ جریانات ناپایدار شمالی در کشور و تاثیر گذاری آن بر مناطق مختلف گفت: پیش‌بینی می‌شود که ۱۴ استان کشور در دو روز آینده دچار رگبار و بارشهای باران شود.

امین حسین نقشینه در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم در تشریح وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: جریانات ناپایدار شمالی که از امروز(پنجشنبه) وارد کشور شدند مناطقی از شمال و شمال کشور را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

وی ادامه داد: باد شدید و بارندگی‌ها از اواخر وقت امروز در نیمه شمالی کشور آغاز می‌شود که شدت آنها در استانهای اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، آذربایجان شرقی و خراسان شمالی خواهد بود.

این کارشناس سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: بارشهای ایجاد شده‌ می‌تواند موجب بروز سیلابی شدن مسیلها و آبگرفتگی معابر در استانهای گیلان، مازندران، آذربایجان شرقی و گلستان شود که به همین منظور اخطارهای لازم برای مردم و دست اندرکاران را صادر کرده‌ایم.

نقشینه خاطر نشان کرد: جریانات پرنفوذ شمالی در دو روز آینده دامنه‌های شمالی و جنوبی البرز را تحت تاثیر قرار خواهد داد که به همین سبب بخشهایی از استانهای قزوین، زنجان، تهران و البرز دچار وزش باد، ابرناکی، رگبار و بارشهای پراکنده می‌شود.

وی با اشاره به بارشهای پراکنده در زاگرس میانی و جنوبی گفت: این بارشها به همراه باد نسبتا شدید در ۴۸ ساعت آینده قسمتهایی از استانهای اصفهان، یزد، فارس و کرمان را در برمی‌گیرد.

این کارشناس سازمان هواشناسی برای سایر مناطق کشور جو نسبتاً آرامی را پیش‌بینی کرد و افزود: سایر استانهای کشور بارش باران و رگبار نخواهد داشت و تنها باد شدید موقتی که ناشی از جریانات شمالی در کشور ایجاد شده وزیدن خواهد گرفت.

نقشینه با بیان اینکه دریای خزر در روزهای جمعه و شنبه مواج خواهد بود، تصریح کرد: دمای هوای سواحل شمالی کشور در دو روز آینده تا ۱۰ درجه کاهش می‌یابد و مسافران تابستانی باید به این کاهش دما و هشدارها توجه کنند.

وی ادامه داد: دمای هوا تبریز نیز در سه روز آینده تا هفت درجه خنک‌تر خواهد شد و این وضعیت با کاهش دو درجه‌ای دما در تهران هم رخ خواهد داد.

این کارشناس سازمان هواشناسی کشور دمای هوای امروز تهران را در گرمترین لحظات  36 درجه بالای صفر دانست و گفت: آبادان با ۵۱ درجه گرم‌ترین و بیرجند با ۱۲ درجه خنک‌ترین نقاط کشور محسوب می‌شود.

انتهای پیام/

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال176 روز قبل