ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

وبسایت رسمی برنامه نود – رئیس کمیته بین المللی المپک: به روس‌ها پیغام می‌دهم که آن‌ها می‌توانند بدون دوپینگ هم در جهان موفق باشند.

به گزارش وبسایت نود، توماس باخ رئیس کمیته بین‌الملل المپیک در مراسم پیش از آغاز المپیک عنوان کرد: به شما خوشامد می‌گویم. همه ما منتظر افتتاحیه هستیم تا شاهد شروع المپیک دیگری باشیم. در این چند روز نشست‌های مختلفی داشتیم که در چند محور خلاصه می‌شد. مسائلی که در ارتباط با کاروان روسیه وجود داشت. تعیین تکلیف ۵ رشته ای که به ٢٠٢٠ اضافه شدند.
وی درباره تست‌های دوپینگ روسیه گفت: ما نمونه های لندن و پکن را مورد آزمایش قرار دادیم. مهمترین پیغامی که ما با برخورد با ورزشکاران روسیه می‌خواهیم به دنیا منتقل کنیم این است که شما می‌توانید موفق باشید بدون اینکه دوپینگ کنید. ما بیش از ٢٠٠ نمونه را که مربوط به دو دوره المپیک بود مورد بررسی قرار دادیم همانطور که نمونه‌های قبلی را بررسی کردیم، نمونه‌های ریو هم برای ١٠ سال می‌مانند تا هر زمان که لازم بود دوباره بررسی شوند.

باخ در ادامه درباره اختلافات اخیر IOC با WADA گفت: کمیته بین المللی المپیک با وادا همکاری بسیار نزدیکی با هم خواهند داشت تا این مسیر را به بهترین شکل دنبال کنیم. من در این المپیک به دنبال خیلی چیزها هستم. ما در این المپیک لحظات خاصی داریم و در دهکده برای نخستین بار ورزشکاران پناهنده حضور دارند.

رئیس کمیته بین‌المللی المپیک در جواب به سوال خبرنگاری که درباره حضور بانوان مسلمان به ویژه در ورزش بسکتبال سوال کرد، عنوان کرد: ما به تمام ورزشکاران احترام می‌گذاریم و تلاش می‌کنیم که به آنها کمک کنیم. اما این قانون فدراسیون جهانی است و ما نمی‌توانیم دخالت کنیم. تا جایی که می‌دانم فیبا صحبت‌هایی را در این خصوص داشته است.

وی افزود: ما از برگزاری دوره‌های آموزشی و …  در زمینه بانوان حمایت کرده‌ایم و نتیجه این حمایت این شده که امروز شاهد این هستیم که دختران و زنان بیشتری سهمیه المپیک می‌گیرند. در مورد بسکتبال هم نشست‌های متعددی داشتیم که نتیجه همین نشست‌ها این شد که مجوز برای حضور موقتی بانوان صادر شد، مجوزی که تا آخر امسال اعتبار دارد. راه حل‌های مختلف بررسی شده اما فیبا تصمیم گیرنده نهایی است.

 

۲۰۲۰

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,