ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

چهاردهمین جشنواره بین‌المللی مقاومت ــ ۱۱

۰۶ مهر ۱۳۹۵ – ۲۰:۴۴

حبیب ایل بیگی

معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی گفت: سازمان سینمایی تلاش می‌کند تا از فیلمهایی که با موضوع مقاومت و دفاع مقدس ساخته می‌شود، حمایت کند.

حبیب ایل‌بیگی معاون ارزشیابی و نظارت سازمان سینمایی در گفتگو با خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، درباره اظهارات برخی از فیلمسازان که می‌گویند "در حال حاضر بیش از آنکه نیازمند جشنواره مقاومت باشیم، نیازمند فیلمهایی با موضوع مقاومت هستیم"، گفت: اگر تولید در عرصه مقاومت وجود داشته باشد؛ اما فضایی برای ارائه، نمایش و پرداختن به آن فیلم‌ها وجود نداشته باشد، جایی از کار می‌لنگد، بالعکس؛ اگر جشنواره‌ای باشد اما فیلمی در این زمینه تولید نشود هم فایده‌ای نخواهد داشت، این دو کنار هم معنادار می‌شوند و همدیگر را تکمیل می‌کنند.

وی افزود: سازمان سینمایی تلاش می‌کند تا از فیلمهایی که با موضوع مقاومت و دفاع مقدس ساخته می‌شود، حمایت کند؛ البته این کار، کاری نیست که به‌تنهایی بتوان آن را انجام داد و حرکت ملی لازم دارد. خوشبختانه امسال بین جوانان فیلمسازی که می‌خواهند برای اولین بار فیلم بسازند شاهد حضور سه فیلمساز خانم هستیم که فیلمنامه‌هایشان درباره دفاع مقدس است، یکی از این فیلمها مرحله فیلمبرداری را پشت سر گذاشته و در مراحل فنی به سر می‌برد و دو فیلم دیگر در مرحله پیش‌تولید است، امیدوارم این فیلمها هم به‌زودی کار خود را آغاز کنند تا در جشنواره فجر شاهد حضور آثار آنها باشیم.

ایل‌بیگی اظهار کرد: در حال حاضر چند فیلمنامه خوب با موضوع دفاع مقدس وجود دارد که در حال حاضر چندین سال است که منتظر بودجه هستند، چون فیلمهای دفاع مقدس مانند فیلمهای شهری و آپارتمانی با داستانهای اجتماعی نیستند که بشود با بودجه‌ای کم آنها را ساخت، نیاز به ساخت‌وساز، تجهیزات نظامی و انفجار دارند؛ لذا ما نیازمند همکاری همه دستگاه‌ها برای تأمین بودجه‌ این فیلمها هستیم.

وی در پاسخ به این سؤال که جشنواره فیلم مقاومت چه تلاشی می‌تواند در این زمینه انجام دهد، بیان کرد: جشنواره مقاومت می‌تواند همه این دستگاه‌ها را دور یک میز جمع کند تا درخصوص تولید آثار خوبی که در زمینه دفاع مقدس وجود دارد، گفتگو کنند تا بتوانند فیلمنامه‌های ارزشمندی که در عرصه دفاع مقدس و مقاومت وجود دارند، تولید شوند.

انتهای پیام/*

منبع : tasnimnews.com

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال152 روز قبل