ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

یک فروند کشتی اماراتی به دلیل استفاده نکردن از نام بین‌المللی خلیج فارس و به منظور صیانت از هویت این آبراه تاریخی، در بررسی‌های مرکز کنترل و بازرسی کشتی‌ها در منطقه ویژه اقتصادی بندر امام خمینی(ره) توقیف شد.
 

در همین باره، ابوطالب گرایلو، معاون دریایی و بندری اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان دیروز با بیان درج نام خلیج فارس در اسناد و مدارک بین‌المللی و لزوم استفاده از این نام حسب الزامات و مقررات جهانی، گفت: نام خلیج فارس در تمامی متون تاریخی همواره به این صورت درج شده و مرکز کنترل و بازرسی شناورهای منطقه ویژه اقتصادی بندرامام خمینی(ره) به منظور جلوگیری از ورود خدشه به این نام ملی و تاریخی از سوی کشتی‌های خارجی، رعایت این مهم را در دستور کار قرار داده است.
 
وی اظهار داشت: در این بررسی ها، یک فروند کشتی با نام فئودورا (FEODORA) و با پرچم پاناما و مالکیت شرکت اماراتی که از واژه‌ای جعلی به جای نام خلیج‌ فارس استفاده کرده بود، از سوی مرکز کنترل و بازرسی کشتی‌های این مجتمع بندری توقیف شده و تا حصول نتیجه در خصوص حذف واژه مجعول از اسناد آن، از دادن هرگونه خدمات ممانعت به عمل آمد.
 
نظارت‌های لازم به منظور صیانت از نام خلیج‌فارس از سوی کشتی‌های ورودی، بر اساس قوانین ملی جمهوری اسلامی ایران از سوی مرکز کنترل و بازرسی کشتی‌های منطقه ویژه اقتصادی بندر امام‌خمینی(ره) انجام می‌شود. بندر امام خمینی(ره) در فاصله ۱۱۰‌کیلومتری اهواز مرکز استان خوزستان قرار دارد.
 
 
روزنامه جوان

منبع : tabnakbato.ir

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,