ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی در گفت‌وگو با تسنیم:

۲۳ مهر ۱۳۹۵ – ۱۱:۴۸

بهشتی

رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی با اشاره به اینکه ایران جای جذابی برای گردشگری عشرتی نیست، گفت: گردشگر از نظر بنده زمانی با فرهنگ ما تناسب دارد که زائر محسوب شود و به زیارت ایران و فرهنگ ایرانی بیاید، یعنی به همان نیتی که ما به زیارت اماکن متبرکه می‌رویم.

سید محمد بهشتی شیرازی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، درباره فرهنگ صحیح گردشگری در ایران اظهار داشت: درباره موضوع گردشگری با همه ملاحظاتی که ما راجع به آن داریم، چند سئوال مطرح است؛ اول اینکه مقصد گردشگری در کشور ما کجاست؟ در دنیا خیلی چیزها می‌تواند باشد اما در کشور ما عمدتاً میراث فرهنگی و طبیعی است که مقصد است.

رئیس پژوهشگاه میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی ادامه داد: چرا که کشور ما جای جذابی برای گردشگری عشرتی نیست، اگر حتی کسی هم فکر کند که ما می‌توانیم زمینه را برای رشد گردشگری عشرتی فراهم کنیم، اشتباه می‌کند زیرا ما در این زمینه اصلاً بازاری نداریم. یعنی کسی حاضر نمی‌شود برای خوشگذرانی به ایران بیاید.

بهشتی درباره تعریف گردشگر خارجی در سفر به ایران عنوان کرد: گردشگر از نظر بنده فقط زمانی با فرهنگ ما تناسب دارد که زائر محسوب شود و به زیارت ایران و فرهنگ ایرانی بیاید. یعنی به همان نیتی که ما به زیارت اماکن متبرکه مان می‌رویم گردشگر خارجی نیز به همان نیت به ایران بیاید و همان اتفاق برایش بیفتد.

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

مجله
Mostafa ارسال128 روز قبل