ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

روحانی در دیدار رئیس مجلس عراق:

۳۰ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۸:۳۵

روحانی

رئیس‌جمهور گفت: ایران همان‌طور که تاکنون در کنار ملت و دولت عراق بوده تا پایان نیز در مبارزه با تروریسم در کنار آنها باقی خواهد ماند.

به گزارش حوزه دولت خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور عصر شنبه در دیدار "سلیم الجبوری" رئیس مجلس عراق اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران همان‌طور که تاکنون در کنار ملت و دولت عراق بوده تا پایان نیز در مبارزه با تروریسم در کنار آنها باقی خواهد ماند.

رئیس‌جمهور با ابراز خرسندی از پیروزی‌های اخیر ارتش و مردم عراق در مبارزه با تروریسم تصریح کرد که بی‌تردید خشکاندن ریشه‌های اختلاف و تقویت پایه‌های وحدت و اتحاد همه اقوام و مذاهب عراقی، به روند این پیروزی‌ها شتاب بخشیده و تروریسم را در عراق ریشه‌کن می‌کند.

وی توسعه همکاری‌های دو کشور بویژه در حوزه  اقتصادی را حائز اهمیت برشمرد و اظهار داشت: دوره پسابرجام فرصت مناسبی را برای توسعه همکاری‌های دو کشور در همه عرصه‌ها از جمله اقتصادی هموار کرده که باید از این فرصت بهره گرفت و مجالس می‌توانند این روابط را تسهیل کنند.

روحانی در ادامه پارلمان عراق را نماد اتحاد و برادری همه اقوام و مذاهب این کشور برشمرد و گفت: پارلمان عراق با اتحاد و نقش‌آفرینی یکپارچه در عرصه مبارزه با تروریسم، می‌تواند وحدت ملی عراق را تقویت و تضمین کند.

رئیس‌جمهور تروریسم را معضلی برای همه منطقه و جهان برشمرد و اظهار داشت: متاسفانه برخی کشورهای منطقه تحت تاثیر عوامل مختلف از جمله صهیونیست‌ها راه غلطی را دنبال می‌کنند و این درحالی است که ملت‌ها خواستار آن هستند که همه این کشورها در کنار هم برای توسعه و آبادانی منطقه بکوشند.

روحانی در این دیدار همچنین تقویت رایزنی و همفکری دو کشور برای صلح و ثبات در منطقه را ضروری خواند.

الجبوری: تهران در مبارزه با تروریسم پیوسته در کنار ملت و دولت عراق مهمترین نقش را ایفا کرده است

"سلیم الجبوری" رئیس مجلس عراق نیز در این دیدار توسعه و تعمیق همکاری‌های اقتصادی میان دو کشور را خواسته دو ملت و ضروری خواند و گفت: باید با جستجوی راه‌های جدید برای تقویت همکاری‌ها، افق‌های نوینی را در همکاری‌های مشترک بگشاییم.

وی تاکید کرد که توسعه همکاری‌های اقتصادی، همسو با منافع مشترک دو کشور و منطقه است و پارلمان عراق از توسعه روند همکاری‌های مشترک، پشتیبانی می‌کند.

الجبوری به معضل تروریسم در کشورش اشاره کرد و اظهار داشت: جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با تروریسم پیوسته در کنار ملت و دولت عراق بوده و در این مبارزه مهمترین نقش را ایفا کرده است.

رئیس مجلس عراق با ارائه گزارشی از پیروزی‌های اخیر کشورش در مبارزه با تروریسم، گفت: بی‌تردید این پیروزی‌ها در سایه وحدت و اتحاد همه مردم عراق اعم از نیروهای ارتش، نیروهای مردمی قبایل و اقوام عراقی حاصل آمد.

وی عبور از مشکلات منطقه را در گرو همکاری و اتحاد همه کشورهای منطقه برشمرد و گفت: ایران و عراق باید با تقویت همکاری‌های خود نه تنها برای ایجاد صلح و امنیت در عراق بلکه برای تقویت ثبات در منطقه تلاش کنند.

انتهای پیام/

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال184 روز قبل