ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزای فارس، نشریه آمریکایی «فارین افرز» در مطلبی با اشاره به سفیر اخیر «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه ایران به آمریکای لاتین نوشت: به دنبال وقوع توافق هسته‌ای ایران در سال گذشته، راهبرد این کشور در آمریکای لاتین درحال ورود به مرحله‌ای جدید است. ایران در حالی‌‌که به بازیگران اقتصادی این منطقه توجه ملموس‌تری مبذول کرده، اما آخرین سفر ظریف به آمریکای لاتین بی‌تردید پیامی دال بر این است که این کشور هنوز در پی شکل دادن محور ضد آمریکایی در حیاط خلوت جغرافیایی، سیاسی آمریکا است و واشنگتن باید به خوبی به آن توجه کند.

فارین افرز می‌نویسد: تا این زمان، نگرانی بابت حضور ایران در منطقه در سیاست‌های رسمی آمریکا انعکاسی نداشته و میل  طولانی مدت دولت اوباما به تنش زدایی با ایران باعث شده که کاخ سفید به طور مداوم میزان حضور و نفوذ ایران در قاره آمریکا را ناچیز و جزیی جلوه دهد. این امر در سال گذشته به این سو  وخیم‌تر شده و دولت آمریکا پس از توافق اتمی با ایران در سال ۲۰۱۵ ،از تمامی رفتارهای خودسرانه این کشور چون تکرار آزمایش موشک‌های بالستیک و مورد اخیر رهگیری کشتی آمریکایی از سوی قایق‌های تندرو در خلیج فارس چشم پوشی کرده است. مقام‌های آمریکا تمایل بسیار کم به اذعان دخالت‌های ایران در قاره آمریکا دارند، چه برسد به این‌که در پی مقابله با این کشور بر آیند.

این رسانه آمریکایی در خاتمه مدعی شد: ایران با موفقیت شبکه‌ای از پایگاه‌ها و مراکز مخفی اطلاعاتی را در ۸ کشور آمریکای لاتین چون برزیل،شیلی، کلمبیا،گینه، پاراگوئه، سورینام، ترینیداد و توباگو و اروگوئه برپا کرده و واشنگتن باید از مداخله ایران در این منطقه بترسد.

انتهای پیام/

 

http://fna.ir/UHBROB

منبع : farsnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,