ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

وبسایت رسمی برنامه نود – رییس فیفا ایده ۴۸ تیمی شدن دوره های آتی جام جهانی را مطرح کرده است.

به گزارش وبسایت نود، جیانی اینفانتینو که هنگام نامزدی برای ریاست فیفا وعده داده بود تعداد تیم های حاضر در جام جهانی را از ۳۲ به ۴۰ برساند در جدیدترین اظهارنظر خود به ۴۸ تیمی شدن این رقابت ها اشاره کرده است.

براساس ایده اینفانتینو ۱۶ تیم به صورت مستقیم به جام جهانی راه می یابند و ۳۲ تیم دیگر در همان کشور میزبان در مرحله پلی آف با یکدیگر بازی می کنند و ۱۶ تیم پیروز جمع ۳۲ تیم نهایی حاضر در جام را تشکیل می دهند و رقابت ها سپس به شیوه فعلی برگزار می شود.

اینفانتینو به نقل از گاردین در جریان بازدید از دانشگاه سرخیو آربولدا شهر بوگوتا در کلمبیا به خبرنگاران گفت:

ایده ما این است که ۱۶ تیم به طور مستقیم به جام جهانی صعود کنند و ۳۲ تیم دیگر در مرحله ای مقدماتی در کشور میزبان با هم رقابت کنند تا تکلیف ۱۶ تیم دیگر مشخص شود.

این بدین معنی است که جام جهانی با حضور همین ۳۲ تیم برگزار می شود اما ۴۸ تیم می توانند در جشن شرکت کنند. ایده فیفا این است که فوتبال را در سراسر جهان رشد دهد و جام جهانی بزرگترین رقابت دنیای فوتبال است. جام جهانی بیشتر از یک رقابت ورزشی است، یک رویداد اجتماعی است.

ایده های زیادی برای یافتن بهترین راه حل وجود دارد. ما این ماه بر سر این ایده ها بحث می کنیم و در ژانویه سال ۲۰۱۷ تصمیم نهایی را می گیریم. ایده هایی را مطرح کردیم و باید ببینیم کدام یک بهتر است.

۲۰۳۱

مجله