ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

خبرگزاری تسنیم: رئیس اداره فرش صنعت، معدن و تجارت‌ خراسان‌رضوی گفت: در طول ۱۵ ماه یعنی از آغاز سال ۹۴ تا پایان خردادماه امسال بیش از ۱۲۰۰ شغل در حوزه فرش دستباف در خراسان‌رضوی ایجاد شده است.
سعید کاظمی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در مشهدمقدس اظهار داشت: در ۱۵ ماه منتهی به آخر خردادماه امسال در حدود ۵ میلیارد و ۳۷۵ میلیون تومان تسهیلات بانکی در حوزه فرش دستباف خراسان‌رضوی جذب شده است.
وی با بیان اینکه تسهیلات قرض‌الحسنه در سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌رضوی تماماً در اختیار بافندگان فرش قرار گرفته است، تصریح کرد: در این مدت زمان ۱۵ ماهه ۷۱۹ نفر به صندوق کارآفرینی امید و بانک‌های عامل معرفی شده‌اند.
رئیس اداره فرش صنعت، معدن و تجارت خراسان‌رضوی ادامه داد: از تعداد معرفی شده ۵۹۰ نفر تسهیلات خوداشتغالی برای فرش دستباف را دریافت کرده و مجموع اعتبار هزینه شده برای آن‌ها ۵ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان بوده است.
کاظمی با اشاره به پرداخت تسهیلات به بافندگان مستقل فرش دستباف، خاطرنشان کرد: در طول سال ۹۴ به ۶۲۶ نفر برای گرفتن این نوع از وام به بانک‌ها معرفی شدند که میزان منابع در نظر گرفته شده برای آن‌ها ۶ میلیارد و ۴۹۰ میلیون تومان بوده که ۴۹۵ نفر از آن‌ها مبالغ خود که مجموعا ۳ میلیارد و ۴۳۰ میلیون تومان شده را دریافت کرده‌اند.
وی در ارتباط با میزان تسهیلات ارائه شده به فعالان حوزه فرش خراسان‌رضوی، بیان کرد: از نوع تسهیلات مستقل در ۳ ماهه ابتدایی امسال ۱۴۱ نفر حدود ۱ میلیارد و ۹۴۵ میلیون تومان وام دریافت کرده‌اند.
رئیس اداره فرش صنعت، معدن و تجارت خراسان‌رضوی با اشاره به اهمیت حفظ اشتغال در حوزه فرش دستباف با در نظر گرفتن سابقه طولانی این حوزه در کشور و خراسان‌رضوی اظهار داشت: در ۱۵ ماه گذشته بیش از ۱۲۰۰ فرصت شغلی با اعطای تسهیلات در بخش فرش دستباف ایجاد شده است.

برای مشاهده اخبار نقش صنایع دستی در اشتغالزایی اینجا کلیک کنید

منبع : e-estekhdam.com

استخدامی

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,