ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

وزیر کشور آلمان:

۲۴ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۵:۲۹

وزیر کشور آلمان

وزیر کشور آلمان با تأکید بر "ما تا مدتی باید در شرایط امنیتی حاد زندگی کنیم"، از ایالت‌های این کشور خواست در راستای اقدامات امنیتی جدید برای بهبود مبارزه با تروریسم سریعاً نیروهای پلیس خود را تقویت کنند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، "توماس دمایزیر"، وزیر کشور آلمان در گفتگو با نشریه بیلد از ایالت‌های آلمان درخواست کرد که نیروهای پلیس خود را سریعاً تقویت کنند.

وی در این باره اظهار داشت: تنها در این دوره قانونگذاری ما در مجموع بیش از ۴۶۰۰ جایگاه شغلی جدید برای سازمان‌های امنیتی آلمان در نظر می‌گیریم که از آن ۳۲۵۰ جایگاه به پلیس آلمان تعلق می‌گیرد. من این را منطقی می‌دانم که ایالت‌های آلمان هم این نمونه را دنبال کنند.

مدتی باید با شرایط امنیتی حاد زندگی کنیم

وزیر کشور آلمان در گفتگوی دیگری با روزنامه "تاگس اشپیگل" تهدید ترور در کشورش را بالا ارزیابی کرده گفت: نیروهای امنیتی ما با فشار بالا روی اصول سه‌گانه ممانعت، پیشگیری و سرکوب در مبارزه با تروریسم کار می‌کنند. در ماه‌های گذشته سازمان‌های امنیتی در آلمان توانستند از برخی حملات تروریستی جلوگیری کنند. ما همچنان مدتی باید با شرایط امنیتی حاد و بحرانی زندگی کنیم.

همچنین وزیر کشور ایالت مکلنبورگ ــ فورپومرن نیز با توجه به تهدیدات ترور و احساس ناامنی برخی شهروندان اقدام و عمل را ضروری دانسته گفت: همه ایالت‌های آلمان باید حالا مشترکاً پلیس خود را تقویت کنند و به‌صورت نزدیک و تنگاتنگ در تهیه تجهیزات جدید همکاری کنند. این اقدام با توجه به تحولات اخیر برای تضمین امنیت و حمایت بهتر از کارکنان ما ضرورت دارد.

اکثر شهروندان آلمانی در کشورشان احساس امنیت نمی‌کنند

بر اساس یک نظرسنجی که مؤسسه امنید برای نشریه بیلد انجام داده است تنها ۴۰ درصد از  شهروندان آلمانی به‌اندازه کافی در برابر جرم و جنایت‌ها احساس امنیت می‌کنند. ۵۶ درصد چنین احساسی ندارند و ۵۵ درصد از شهروندان نیز بر این عقیده‌اند که سیاست به‌اندازه کافی برای امنیت شهروندان کار نمی‌کند. تنها ۳۸ درصد از اقدامات عرصه سیاسی در این زمینه راضی هستند.

در بحث‌های اخیری که درباره تقویت اقدامات امنیتی داخلی در آلمان شکل گرفته است "یوآخیم گاوک"، رئیس جمهور آلمان از پیشنهادات امنیتی وزیر کشور آلمان حمایت کرده است.

وی در مصاحبه تابستانی خود با زد.دی.اف. آلمان با ممنوعیت روبنده در کشور مخالفت و از تابعیت دوگانه شهروندان حمایت کرد.

در بحث‌ها درباره امنیت داخلی در آلمان بعد از حملات تروریستی اخیر در ایالت بایرن، بسیاری از سیاستمداران حزب دموکرات مسیحی خواستار ممنوعیت بستن روبنده برای زنان مسلمان و لغو تابعیت دوگانه برای شهروندان شده‌اند.

"توماس دمایزیر"، وزیر کشور آلمان اخیراً طرح‌هایی را برای بهبود و اصلاح قوانین امنیتی در آلمان به‌منظور کاهش خطر حملات تروریستی ارائه داده است. وی در این طرح تشدید قوانین پناهندگی و امنیتی را مد نظر قرار داده است.

وزیر کشور آلمان نگرانی شهروندان از حملات تروریستی دیگر در کشور را قابل درک دانسته گفت: هیچ کس نمی‌تواند امنیت مطلق را تضمین کند اما ما باید در حد امکان این امر را انجام دهیم.

توماس دمایزیر همچنین بر لزوم پیشگیری و افزایش تجهیزات سازمان‌های امنیتی و تمرکز بر یکپارچه سازی تأکید کرده و همچنین قاطعیت و سختگیری در برابر عناصر خطر و مجرمان و اشخاصی را که دیگران را به افراط‌گرایی می‌کشانند اعلام کرد.

وی همچنین خواستار لغو تابعیت دوگانه برای جنگجویانی شد که خارج از کشور برای گروه‌های تروریستی مبارزه می‌کنند.

توماس دمازیر "همچنین تشدید قوانین اقامت برای خارجیانی را که مجرم شناخته شده و از طرف آن‌ها خطری برای امنیت عمومی ایجاد می‌شود اعلام کرد.

وزیر کشور آلمان همچنین اعلام کرد که تبلیغات برای تروریسم نیز باید تحت مجازات قرار گیرد.

دولت آلمان دو ماه پیش نیز یک بسته ضدتروریستی را تصویب کرد. وزیر کشور با این اقدامات جدید می‌خواهد به حملات تروریستی اخیر در ایالت بایرن آلمان واکنش نشان دهد.

انتهای پیام/*

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال192 روز قبل