ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

به نقل از “روسیا الیوم”؛ گروهی از دانشمندان مؤسسه “هیدرولوژی مرکزی” روسیه، با هدف مشخص کردن ایامی از هفته که بیشتر نابغه ها در این روزها به دنیا آمده اند، زندگینامه ۷۵۰ شخصیت و دانشمند برجسته در دوره های مختلف را تحلیل و بررسی کردند.

این تحقیق نشان می دهد که نیمه دوم روز سه شنبه و نیمه اول روز چهارشنبه و شنبه، مناسب ترین زمان برای تولد این شخصیت ها بوده است.

بر اساس این تحقیق، “ایوان کوستانتینی آیوازوفسکی” –نقاش مشهور روس تبار-، “جورج گوردون بایرون” –یکی از بزرگترین شاعران کشور انگلستان-، ” ولفگانگ آمادئوس موتسارت” – آهنگساز اتریشی و نابغه مسلم  موسیقی کلاسی-، “میخائیل راخمانینوف” –دانشمند روسی-، “لئون تولستوی”، “چارلی چابلین” و برخی دیگر از دانشمندان در نیمه دوم روز سه شنبه متولد شده اند و در مقابل، ” اُنوره دو بالزاک” –نویسنده نامدار فرانسوی-، “الکساندر کوپرین” –نویسنده مشهور روسی- “کاترین دوم روسیه”، “پتر کبیر”، ” ولادیمیر ولادیمیروویچ مایاکوفسکی ” – شاعر و درام‌نویس آینده‌گرای روس- و  “فردریک نیچه وولدا” در نیمه اول روز چهارشنبه به دنیا امده اند.

همچنین این دانشمندان، تأکید کرده اند که ماه فوریه، ماهی است که بیشتر نابغه ها در آن متولد شده اند.

پیش از این، دانشمندان دانشگاه کلمبیای آمریکا در تحقیقات خود اعلام کرده بودند سالم ترین مردم در ماه “مه” به دنیا می آیند و یکی از دانشگاه های انگلیس نیز تأکید کرده است که ماه تولد افراد، در ابتلای افراد به آلرژی تأثیر می گذارد.

باشگاه خبرنگاران

منبع : tabnakbato.ir

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,