ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

به گزارش خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری فارس، سید حسین هاشمی استاندار تهران در جلسه شورای اداری این استان طی سخنانی اظهارداشت: یکی از سخت‌ترین و پیچیده‌ترین اداره کشور را همین دولت داشت و خیلی از مشکلاتی که در بخش های مختلف داشتیم در جنگ تحمیلی هم نداشتیم.

وی افزود: در دوره‌ای که تحریم شدید، بحران منطقه‌ای، مشکلات در روابط خارجی، اختلافات درونی، دو قطبی شدن جامعه شکستن حرمت ها و قیمت نفت از ١٢٠ دلار به زیر ٣٠ دلار رسید و ورود کالا از منابع خارجی برای کشور محدود شده بود دولت یازدهم سرکار آمد.

هاشمی افزود: در چنین شرایطی که دولت با وضعیت پیچیده اقتصادی رو به رو بود از طرف دیگر تحریم‌ بوجود آمد، مذاکرات با ۱+۵ شروع شد. خیلی‌ها متاسفانه که در کشور بحث می‌کنند قسمت خالی لیوان را نگاه می کنند به هیچ وجه به قسمت پر لیوان توجه نمی کنند، اگر مذاکرات ۱+۵ به نتیجه نمی رسید فقط فصل هفتم شورای امنیت سازمان ملل پدر این کشور را در می‌آورد

استاندار تهران در ادامه گفت: مگر آمریکا نرفت خودش صدام را ساقط کرد؟ چطور شد که ٩ سال طول کشید عراق از فصل ٧ شورای امنیت سازمان ملل خارج شود، چرا ما ناشکریم؟ ما نه تنها از این فصل خارج شدیم بلکه ۶ قطعنامه علیه ایران هم لغو شد این عزت یک کشور و ملت است. ما به هیچ وجه امکان خرید کالا در گذشته نداشتیم و با رابطه دلال ها با ٣٠ درصد قیمت بیشتر کالا مورد نظر را دریافت می‌کردیم.

وی خاطرنشان کرد: نفت را صادر می‌کردند فقط می‌گفتند چند کشور محدود می توانند بخرند و کشور دیگری حق خرید ندارد و صادرات نفت ٢٠ درصد، ٢٠ درصد کاهش می‌یافت اما الان نفت را صادر می‌کنیم و در آینده‌ای نزدیک به ظرفیت ماقبل تحریم می رسیم و پول آن را هم می‌گیریم در همین رابطه کره جنوبی اخیرا اعلام کرد که معاملات خودش با ایران را توسط یورو انجام خواهد داد.

هاشمی در ادامه خاطرنشان کرد: بدعهدی که رهبری فرمودند را کنار نمی‌گذاریم؛ و آمریکا در حال بدعهدی است و هیچ موقع نباید انتظار داشته باشیم آنها برای ما فرش قرمز بیاندازند، ما باید با همین روش مذاکره که انجام دادیم با همین قدرت ادامه دهیم و به نتیجه نهایی برسیم.

استاندار تهران با بیان اینکه سوئیفت باز شده و رقم‌های پایین در حال جا به جایی است، گفت: آقای روحانی تاکید کردند که ۵ سفر را به استان تهران خواهند داشت که تا الان ٣ سفر انجام دادند و ٢ سفر هم از ایشان طلب داریم که یک سفر قرار بود به زودی انجام شود که نیم ساعت پیش خبر دادند که به تاخیر افتاده است.

انتهای پیام/

http://fna.ir/PTI0TU

منبع : farsnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,