ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

نظرسنجی نشان داد

۱۸ مرداد ۱۳۹۵ – ۰۰:۳۷

ترکیه آلمان آلمان ترکیه

نتایج یک نظرسنجی نشان می‌دهد که اکثر آلمانی‌ها بر این باورند که اتحادیه اروپا باید توافق مهاجرت با ترکیه را لغو کند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رویترز، نتایج نظرسنجی تازه‌ای که در آلمان انجام شده است حاکی است اکثر آلمانی‌ها خواستار لغو قرارداد مهاجرت بین اتحادیه اروپا و ترکیه و همین طور لغو مذاکرات مربوط به پیوستن ترکیه به این اتحادیه هستند.

بر اساس توافقی که چند ماه پیش میان مقامات آنکارا و اتحادیه اروپا حاصل شد، ترکیه به‌ازای ممانعت از ورود پناه‌جویان به قاره اروپا، امتیازاتی مانند پیشبرد مذاکرات برای پیوستن این کشور به اتحادیه اروپا و سفر بدون روادید شهروندانش به اروپا را دریافت می‎کرد؛ اما مقامات اروپایی تاکنون این امتیازات را به‌دلیل آنچه نقض حقوق شهروندی و سرکوبگری اردوغان در ترکیه دانسته‌‎اند، از آنکارا دریغ کرده‌اند.

ترکیه، پیش از این با تعیین ضرب‌الاجل، به ۲۸ کشور عضو اتحادیه اروپا مهلت داده بود تا پایان ماه ژوئن شهروندان ترکیه را از روادید معاف کنند. آنکارا معتقد است که اروپا به تعهدات خود بر اساس توافق صورت گرفته عمل نمی‌کند.

آلمان سال گذشته بیش از ۱٫۱ میلیون مهاجر را از خاورمیانه و سایر مناطق جهان قبول کرده است که این بالاترین رکورد در بین کشورهای اروپایی به شمار می رود.

نظرسنجی موسسه "امنید" که برای روزنامه بیلد انجام شده نشان می‌دهد که ۵۲ درصد آلمانی‌ها از لغو توافق مهاجرت حمایت می‌کنند. تنها ۳۵ درصد آلمانی‌ها خواستار ادامه اجرای این توافق هستند.

بیش از دو سوم آلمانی‌ها نیز خواستار متوقف شدن فوری پرداخت کمک‌های مالی به ترکیه هستند و ۶۶ درصد نیز خواستار لغو مذاکرات پیوستن ترکیه به اتحادیه اروپا شده‌اند.

چاووش‌اوغلو روز جمعه در این باره گفت: اگر توافقی وجود دارد، یا هر دو طرف بدان عمل می‌کنند، یا هر دو آن را کنار می‌گذارند.

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال200 روز قبل