ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، علیرضا رشیدیان در مراسم افتتاحیه اولین پرواز باکو – مشهد که عصر امروز در فرودگاه شهید هاشمی نژاد مشهد برگزار شد بابیان اینکه اشتراکات فرهنگی ایران و آذربایجان بسیار زیاد است، گفت: بعد از جدایی آذربایجان از شوروی سابق کشور ایران مناسبات خود را روزبه‌روز افزایش داد و قراردادهای اخیر سه‌جانبه کشور روسیه، آذربایجان و ایران تعمیق بیشتری به این ارتباطات داد.

وی، پرواز مشهد ـ باکو را موجب افزایش ارتباطات و مناسبات دو کشور دانست و افزود: بدون شک ظرفیت‌های اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و فرهنگی باعث تعاملات بسیار دو کشور خواهد شد.

استاندار خراسان رضوی بابیان اینکه این پرواز موجب تسهیل زیارت مردم شیعه آذربایجان به مرقد حضرت علی ابن موسی‌الرضا(ع) می‌شود، تصریح کرد: مردم خراسان هم می‌توانند بی‌بی حکیمه را در آذربایجان زیارت کنند و از ظرفیت‌های تاریخی و فرهنگی آذربایجان دیدن کنند.

رشیدیان در پایان تبیین کرد: افتتاح این پرواز در دهه کرامت امر مبارکی است که موجب گسترش و تعمیق ارتباطات دو کشور منجر خواهد شد.

براساس این گزارش، قرار است پرواز باکو – مشهد با هواپیمای ایرباس ۳۲۰ چهارشنبه‌ها با پرواز شماره ۵۴۳۴ در ساعت ۱۶/۵۵ به مشهد وارد شود و با پرواز شماره ۵۴۳۵ در ساعت ۱۸ بعدازظهر همان روز از مشهد به سمت باکو حرکت کند؛ این پرواز ظرفیت ۱۴۵ نفر مسافر را داراست.

انتهای پیام/۳۲۶۸/ذ۲۰

http://fna.ir/71CPNL

منبع : farsnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,