ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

اختصاصی تسنیم/عصر امروز برگزار می‌شود

۱۲ مهر ۱۳۹۵ – ۱۱:۴۸

شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان

اولین جلسه شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در شرایطی امروز برگزار می‌شود که پیشتر ۷ حزب اصلاح‌طلب اعلام کردند ادامه کار این شورا دیگر موضوعیتی ندارد و در آن شرکت نمی‌کنند.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران تسنیم«پویا»، پس از پایان کار کمیته ۹ نفره بازنگری «شورای عالی سیاست‌گذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان» به ریاست حجت‌الاسلام موسوی تبریزی دبیرکل مجمع محققین و مدرسین، عصر امروز اولین جلسه این شورا با حضور ترکیب جدید برگزار می‌شود.

شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در آستانه انتخابات مجلس دهم با حضور نمایندگان احزاب اصلاح‌طلب و برخی چهره‌های غیرحزبی عضو جناح سیاسی تشکیل شد تا برای انتخابات مجلس و نحوه ورود اصلاح‌طلبان برنامه‌ریزی کند با این حال برخی چهره‌ها و احزاب اصلاح‌طلب به کارکرد این شورا انتقادات جدی دارند.

بر پایه این گزارش، کمیته بازنگری نامه‌ای خطاب به محمدرضا عارف رئیس فراکسیون امید نوشته تا وی از اعضا جدید شورای عالی سیاست‌گذاری برای تشکیل جلسه، دعوت بعمل آورد.

گفته می‌شود، احتمالاً در دوره جدید نیز عارف رئیس شورای عالی سیاست‌گذاری باشد.

به گزاش تسنیم، پس از پایان انتخابات دور دوم مجلس دهم، این شورا به حالت تعلیق درآمد تا اینکه در اواخر مردادماه سال جاری تشکیل جلسه داد و کمیته‌ای برای بررسی اصلاح ساختارها و ترکیب جدید شورای عالی اصلاح‌طلبان تشکیل شد.

پیشتر تسنیم در خبری از عضویت ۵ حزب جدید اصلاح‌طلب شامل حزب ندای ایرانیان، مجمع روحانیون مبارز، حزب اتحاد ملت، مجمع ایثارگران اصلاح‌طلب و مجمع زنان اصلاح‌طلب و سه عضو فراکسیون امید در ترکیب جدید شورای عالی سیاست‌گذاری خبر داده بود.

محمدرضا تاجرنیا عضو شورای مرکزی انجمن اسلامی جامعه پزشکی نیز در گفت‌وگو با تسنیم گفته بود شورای سیاست‌گذاری جدید احتمالاً ترکیبی ۴۰ نفره خواهد داشت که متشکل از نمایندگان احزاب و برخی چهره‌های ملی و اثرگذار اصلاح‌طلب در حوزه سیاسی و اجتماعی است.

به تازگی جمعی از احزاب اصلاح‌طلب متشکل از مجمع نیروهای خط امام(ره) ــ حزب اعتماد ملی ــ حزب مردم‌سالاری ــ حزب اراده ملت ایران ــ مجمع دانش‌آموختگان ایران اسلامی ــ انجمن اسلامی مهندسان ایران و حزب وحدت و همکاری ملی با انتشار بیانیه‌ای مأموریت شورای سیاست‌گذاری انتخاباتی را پایان‌یافته دانستند و تأکید کردند که ادامه فعالیت این شورا بلاموضوع است.

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

مجله
Mostafa ارسال112 روز قبل