ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس،  نیروهای سوری و همپیمانان آن امروز پنجشنبه موفق شدند به صورت کامل کنترل منطقه «بنی زید» در شمال حلب را به دست گیرند.

نیروهای مقاومت نیمه از شب گذشته عملیات نهایی پاکسازی شهرک بنی زید و «مسکن جوانان» را برای تکمیل محاصره تروریستها در شرق این شهر آغاز کردند.

این منطقه در شمال شهر حلب قرار دارد. این منطقه از جنوب  در حد فاصل مناطق  «السبیل، شیحان و الخالدیه»، از شرق به منطقه «الاشرفیه»، از شمال شرق به منطقه «شیخ مقصود» و از شمال به «ضهره عبد ربه» و از آنجاه به «حریتان» ارتباط دارد.

اندازه واقعی   

به گزارش گروه اطلاع رسانی «الاعلام الحربی»، پس از کنترل این منطقه توسط نیروهای مقاومت دستاوردهای زیر محقق شده است:

۱- کاهش حملات خمپاره‌ای بی هدف و پراکنده تروریستها به سوی مناطق السبیل، الشیخ مقصود، الأشرفیه، «السریان الجدیده و السریان القدیمه»، محوطه مسجد جامع الرحمن و خیابان «تشرین» و سایر مناطق نزدیک.

۲- قطع تنها شریان امدادرسانی به تروریستهای حاضر در شرق حلب که از طریق شهر حریتان به ترکیه میرسد.

۳- امکان هماهنگی بیشتر میان ارتش سوریه و نیروهای کُرد در منطقه الشیخ مقصود و فراهم کردن مقدمات ایجاد جبهه تازه به سوی کارگاههای «الشقیف» و اردوگاه «حندرات».

4- دور کردن خط تماس با گروههای تروریستی به خارج از مرزهای شمالی شهر حلب تا تروریستها با ریف شمالی در تماس باشند.

منطقه بنی زید از اکتبر سال ۲۰۱۲ تحت اشغال گروهی بود که «لواء شهداء بدر» نام داشت و بعدها به گردان ۱۶ ارتش آزاد تغییر نام داد. همچنین گروههای تروریستی «جیش المجاهدین، حرکه نور الدین الزنکی، گروههایی از الجبهه الشامیه، و گروه استقم کما أمرت» نیز در این منطقه حضور داشتند.

انتهای پیام/عب

http://fna.ir/VZ8BTN

منبع : farsnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,