ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

انگیزه جوان افغانی تبر به دست از حمله به مسافران قطار در آلمان، همچنین ارتباطش با گروه تروریستی داعش روشن شد.
به گزارش ایران، مشخصات و انگیزه‌های جوان تروریستی که به مسافران یک قطار در آلمان در روز دوشنبه 18 ژوئیه حمله کرده بود، روشن شد. محققان تأیید کرده‌اند که این جوان 17 ساله افغانی در گذشته در مسیر اسلام افراطی بوده است.  
پس از بررسی‌ها در خانه «تروریست تبر به دست» محققان آلمانی یک نت‌بوک یافتند که به نظر می‌رسید این جوان وصیت‌نامه‌اش و شاید هم توضیح اقدامات تروریستی خود را نوشته است. او مدعی شده  که هدفش از این اقدام  گرفتن انتقام قتل عام‌ها در کشورهای اسلامی است. 
مقامات آلمانی در یک کنفرانس مطبوعاتی در روز سه شنبه 19ژوئیه اعلام کردند :« این مرد جوان چند روز پیش در خصوص اقدام به جنایت خود با پدرش تماس گرفته و از او خواسته بود  برایش دعا کند تا بتواند انتقامش را از کفار بگیرد . محققان همچنین با پیگیری فعالیت‌های مهاجم روی شبکه‌های اجتماعی و اینترنت متوجه شدند که 24 ساعت پیش از حمله پیام‌هایی مبنی بر مبارزه علیه دشمنان اسلام منتشر کرده است. همچنین او چند روز قبل تلفنی از مرگ یکی از دوستانش با خبر شده بود که می‌تواند انگیزه‌اش برای اقدام تروریستی‌اش را بیشتر کرده باشد.
این مقامات آلمانی طی بررسی‌ها یک فیلم ویدئویی قابل تحلیل نیز پیدا کرده‌اند. بر اساس این فیلم که مرد جوان در مقابل یک دوربین ایستاده و چاقویی را با گفتن «سرباز خلیفه» تکان می‌دهد، وابستگی‌اش به گروه تروریستی داعش را تأیید می‌کند.
مرد جوان در این فیلم گفته است: می‌خواهم انتقام مسلمانان و مومنانی را که در عراق و سوریه برای انجام حملاتی در این کشورهای خاص جانشان را از دست می‌دهند بگیرم.

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,