ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

در گفتگو با تسنیم

۲۱ مهر ۱۳۹۵ – ۱۵:۴۹

سعاده یازجی تسنیم

خونی که در روز عاشورا ریخت، عزم و استقامت ملتهای مظلوم را بیشتر می‌کند.

سعاده یازجی، پژوهشگر و اندیمشند مسیحی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری تسنیم در دمشق گفت: خونی که در روز عاشورا بر زمین ریخت، موجب روییدن ایمانی صادق شد و شهادت امام حسین علیه‌السلام و یاران او در کربلا، عزم و توان و مقاومت ملتهای مظلوم را بیشتر میکند.

وی افزود: چه عشقی بالاتر از اینکه انسان خودش را فدای دوستانش کند. بالاترین مرتبه عشق زمانی است که انسان خود را قربانی کند تا انسان دیگر زنده بماند و این همان کاری است که امام حسین و اهل بیت علیهم السلام در کربلا انجام دادند و خودشان را در راه احیای عقیده و احیای کلمه حق قربانی کردند، زیرا عقیده، موضوعی اساسی در زندگی است.

این اندیشمند مسیحی در ادامه اظهار داشت: ممکن است که انسان صدمه ای به خود بزند اما اگر برای خدا و بشریت نباشد، خودکشی محسوب می شود. زمانی این کار فداکاری محسوب می شود که برای خدا و نیکی رساندن به انسانها باشد.

وی افزود: من خودم تجربه ای شخصی دارم که شبیه به کربلا است. جد من الیا شاهد ذبح پدرش در مقابل چشمانش توسط گروهی تکفیری بود که سال ۱۸۶۰ میلادی به منطقه ما حمله کردند و ۶۰۰۰ نفر را سر بریدند. من معتقدم که این شهدا دلیل اصلی حفاظت از منطقه باب توما تاکنون است و آنها دلیل مقاومت این مردمی هستند که هر روز با تروریسم مواجهند.

یازجی گفت: کسی که در راه خدا کشته می شود و یا درد می کشد، جاویدان می ماند.

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

مجله
Mostafa ارسال96 روز قبل