ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

وبسایت رسمی برنامه نود – بورسیا دورتموند در پی پیروزی اسپورتینگ در ورزشگاه ژوزه آلوالده با نتیجه دو بر یک ، تیم پرتغالی را به رعایت نکردن اخلاق ورزشی متهم کرد.

به گزارش وبسایت نود، بازیکنان دورتموند دو بار در زمان مصدومیت هم تیمی هایشان توپ را به اوت زدند اما بازیکنان اسپورتینگ لیسبون توپ را به آنها پس ندادند. مشائیل زورک، مدیر ورزشی دورتموند به خبرنگاران گفت:

در سی سال اخیر هرگز چنین رفتار غیر ورزشی بدی را ندیده بودم. شرم آور بود. آنها دو بار علیرغم این که بازیکن ما به علت مصدومیت از زمین خارج شده بود حاضر نشدند که توپ را پس بدهند. بازی جوانمردانه این نیست.

در ابتدا در دقیقه ۸۵ سوکراتیس پاپاستوپولوس، مدافع دورتموند به علت برخورد با بازیکن حریف از زمین خارج شد. بعد از آن بورکی، دروازه بان دورتموند توپ را به اوت فرستاد اما اسپورتینگ حاضر نشد که توپ را به وی پس بدهد.کمی بعد برخورد باس دوست،  مهاجم اسپورتینگ با سوکراتیس باعث شد که هر دو از زمین خارج شوند. بورکی باز هم توپ را به اوت فرستاد اما اسپورتینگ باز هم توپ را پس نداد. بر اساس قوانین داوری، تا زمانی که مشکل جدی وجود نداشته باشد داور نمی تواند بازی را متوقف کند و معمولا بر اساس بازی جوانمردانه خود بازیکنان توپ را به اوت می فرستند و تیم مقابل توپ را به انها پس می دهد.بورکی، دروازه بان  دورتموند با انتقاد از حریف گفت:

آنها تلاش کردند تا گل تساوی را بزنند. من توپ را به اوت فرستادم چون بازیکنان ما مصدوم بودند اما حریف به سراغ ادامه بازی رفت. آنها بی احترامی کردند.

۱۱۴۰

مجله