ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

۱۸ مهر ۱۳۹۵ – ۲۱:۰۱

رئیس جمهور چک

رئیس‌جمهور چک از سیاست مداخله‌جویانۀ آمریکا در سوریه به شدت انتقاد کرده و آن را غیرمشروع دانسته است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، میلوش زمان رئیس جمهور چک همچنین هشدار داد در صورتی که سیاست‌های آمریکا در سوریه به شکست منجر شود، خودِ واشنگتن مقصر است.

وی افزود: «هیچ کس رسماً آمریکا را به سوریه دعوت نکرده است و اگر در سوریه شکست بخورد، مقصر خودشان هستند. »

از سال ۲۰۱۴ میلادی، امریکا و شماری از متحدان آن برای آنچه نابودی گروه تروریستی تکفیری داعش عنوان می‌کنند، به دخالت نظامی در سوریه و عراق پرداخته است.

این دخالت نظامی که بدون کسب موافقت از دولت سوریه یا مجوز سازمان ملل آغاز شد، تاکنون نتیجۀ قابل توجهی نداشته است.

این در حالی است که در حملات هوایی آمریکا و متحدانش، برخی اوقات، غیرنظامیان و زیرساخت‌های سوریه هدف قرار گرفته‌اند.

به گزارش پرس تی وی، رئیس‌جمهور چک همچنین در اظهارات اخیر خود تصریح کرد هرگونه آتش‌بس در سوریه تنها با «مخالفان میانه‌رو» امکان پذیر خواهد بود. این در حالی است که چنین گروهی در سوریه وجود ندارد و تنها گروه‌های افراطی در این کشورعربی حضور دارند.

آتش‌بس سوریه که با میانجیگری روسیه و امریکا برقرار شد، ماه گذشتۀ میلادی (سپتامبر) به پایان رسید. این آتش‌بس به مدت چند روز آرامشی نسبی را به سوریه بازگرداند، اما بعد از حملۀ هواییِ ائتلاف تحت امر آمریکا که در آن بیش از ۸۰ سرباز سوریه در شرق این کشور کشته شدند، خشونت و ناآرامی بار دیگر بر این کشور عربی سایه افکند.

این حملۀ هوایی مرگبار همچنین به پیشروی تروریست‌های داعش در منطقه کمک کرد.

آمریکا و متحدانش از معارضانی که آنها را «مخالف میانه‌رو» در سوریه می‌خوانند حمایت می‌کنند، اما دولت سوریه بارها تاکید کرده است هر گروهی که در مخالفت و تقابل با سوریه سلاح برگیرد، تروریست است و نمی‌توان آن را میانه‌رو نامید.

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

مجله
Mostafa ارسال135 روز قبل