ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، محمدمهدی زاهدی در نطق میان‌دستور خود در جلسه علنی امروز مجلس (۴ مهرماه ۹۵) گفت: انتظار داشتیم که آقای رئیس‌جمهور در نطق افتتاحیه خود در آغاز سال جدید تحصیلی به مسائل مهمی چون سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، موضوع رتبه‌بندی فرهنگیان، زیرنظام‌های این سند، حرکت در جهت رسیدن به حیات طیبه اشاره می‌کرد.

وی افزود: ما انتظار داشتیم که آقای رئیس‌جمهور به جای اینکه موضوع خشونت را به عنوان طرح مهر سال جاری مطرح کند از امنیت حاکم بر کشور و اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران سخن به میان می‌آورد و یا اقتصاد مقاومتی و سبک زندگی و چگونگی تاثیرگذاری خانواده‌ها در این حرکت انقلابی صحبت می‌کرد. 

نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: از دولت انتظار می‌رفت که در لایحه برنامه ششم توسعه احکام مناسبی برای آموزش و پرورش ارائه می‌کرد. فرهنگیان انتظار دارند دولت و وزارت آموزش و پرورش با متخلفین در صندوق ذخیره فرهنگیان و بانک سرمایه حساسیت به خرج دهد و با تخلفات در آنجا برخورد جدی کنند.

زاهدی خاطرنشان کرد: چگونه می‌توان تصور کرد که حق و حقوق فرهنگیان آن گونه که در رسانه ها بیان شده حیف و میل شده و دریغ از یک آه از مسئولین مرتبط در این زمینه. 

وی افزود: متاسفانه وزارت علوم درگیر مسائل فرهنگی و سیاسی شده که قالب آنها حاشیه‌دار است و با توجه به اینکه فضای انتخاباتی سال آینده را در پیش رو داریم این حاشیه‌سازی‌ها می‌تواند اثرات مخربی در فضای سیاسی کشور که نیاز به آرامش دارد داشته باشد.

رئیس کمیسیون آموزش مجلس اظهار داشت: موضوع جایابی بورسیه‌ها هنوز حل نشده و هر روز در این زمینه مراجعه‌کننده داریم. چرا وزارت علوم با سرنوشت این جوانان نخبه این گونه بازی می‌کند. سیاسی بازی را کنار بگذارید و عقلانیت و درایت را ملاک عمل قرار دهید.

زاهدی خاطرنشان کرد: از دولت انتظار می‌رود که پیگیر حقوق شهدای منا باشد و با جدیت آن را دنبال کند و علاوه بر این در جهان اسلام تا برای عدم صلاحیت رژیم سعودی برای خادم حرم شریفین بودن تلاش کند و تلاش شود این دو حرم امنی الهی توسط شورایی از کشورهای اسلامی اداره شود.

وی افزود: امیدوارم در بحث FATF به گونه‌ای عمل شود که دچار خودتحریمی و تحریم خودی نشویم.

نماینده مردم کرمان در مجلس شورای اسلامی در پایان با اشاره به مشکلات حوزه انتخابی خود در بخش‌های مختلف از مسئولان خواستار رسیدگی به این مشکلات و حل آنها شد.

انتهای پیام/

منبع : farsnews.com

مجله

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,