ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

نماینده ولی‌فقیه در استان مازندران:

۲۲ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۴:۰۸

آیت الله نور الله طبرسی،نماینده ولی فقیه در مازندران و امام جمعه ساری

نماینده ولی فقیه در مازندران با اشاره به برجام، گفت: انتظارات مردم از نتیجه برجام برآورده نشده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ساری، آیت‌الله نورالله طبرسی در خطبه این هفته نماز جمعه ساری اظهار داشت: عظمت، حرمت و تجلیل و تکریم از کشاورزان که در عرصه تولید فعالیت می‌کنند، ضروری است.

وی افزود: کشاورزان در تمام سال در مزرعه هستند و برای پیش‌بینی عوامل طبیعی، همواره در استرس هستند.

نماینده ولی‌فقیه در استان مازندران با بیان اینکه کشاورزان قشر قابل توجه و احترام هستند، افزود: خیلی از جمعیت‌های غیرفعال را کشاورزان پوشش می‌دهند و تامین امنیت غذایی توسط کشاورزان انجام می‌گیرد.

وی با بیان اینکه شغل اصلی مازنی‌ها کشاورزی است، افزود: ما تجار قوی در مازندران نداریم، البته ما پزشکان، اساتید دانشگاه و نیروهای زیادی داریم ولی تجار عمده نداریم، چراکه زیرساخت ما از ابتدا کشاورزی بوده است.

طبرسی به ساخت بیمارستان هزار تخت‌خوابی در مرکز استان اشاره کرد و گفت: کشورهای همسایه اگر برای آن‌ها به صرفه باشد در استان ما سرمایه‌گذاری می‌کنند.

نماینده ولی‌فقیه در مازندران خواستار تخصیص ردیف بودجه خاص ملی برای اجرای طرح زهکشی اراضی کشاورزی در استان شد و گفت: مهار آبهای سطحی برای تامین آب در زمان کم‌آبی ضروری است.

وی با بیان اینکه ۱۰  سد در مازندران حال بهره برداری در استان وجود دارد و گفت: هدر رفت آب های سطحی در سدها یکی از چالش عمده در استان است.

عضو مجمع نمایندگان مازندران با بیان اینکه ۵۵  هزار هکتار از طرح تجهیز و یکپارچگی اراضی استان مازندران از ۵۵ هزار هکتار که باید تجهیزات در ان انجام گیرد حدود ۲ هزار هکتار تجهیز و یکپارچه سازی شد اگر به این صورت پیش برویم ۸۰ سال زمان می‌برد.

وی با انتقاد از عدم احداث کارخانه صنایع تبدیلی در مازندران، افزود: متاسفانه صنایع تبدیلی در استان نداریم و بسیاری از محصولات کشاورزی در فصل برداشت فاسد و به دور ریخته می‌شود.

طبرسی به بازگشت آزادگان به کشور اشاره کرد و گفت:  ما همواره به یاد ازادگان هستیم و تسلیم ناپذیری انها نباید به فراموشی سپرده شود.

وی به اقدامات انجام شده برای اجرای طرح امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و گفت: در حال برنامه‌ریزی هستیم تا تذکر لسانی در استان مازندران تقویت شود.

نماینده ولی فقیه در مازندران به نتایج مذاکرات هسته ای اشاره کرد و گفت: آن چیزی که مردم و دولتمردان و رهبر معظم انقلاب انتظار داشتند این مذاکره نبود و لحظه ای از دشمنی امریکا نباید غافل شویم.

انتهای پیام/

منبع : tasnimnews.com

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Mostafa ارسال192 روز قبل