ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد، سردار سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری صبح امروز در همایش فرماندهان و مسئولان نیروی دریایی سپاه که در تالار قدس آستان قدس رضوی برگزار شد گفت: اهمیت موضوع امنیت که کار اصلی سپاه و کار شما در خلیج فارس و مرزهای جنوبی کشورمان است امروز بیش ا‌ز گذشته نمود پیدا کرده است.

وی افزود: این در حالی است که در اکثر کشورهای منطقه ناامنی رواج دارد و دشمنان همه تلاش خود را برای مقابله با نظام و ناامن سازی ایران بکار بستند.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: اخیرا برخی کشورها مثل آل‌سعود دشمنی خود با ما را آشکار کرده است و هزینه‌های زیادی برای ناامن کردن ایران صورت می‌دهند اما با تلاش نیروی‌های سپاه و بسیج و سایر دستگاه، امنیت کامل در کشور برقرار است.

سرلشکر جعفری با اشاره به ضرورت امر به معروف و نهی از منکر در سپاه افزود: مستحضرید که رهبر معظم انقلاب در ماه‌های اخیر تأکید ویژه‌ای بر انقلابی بودن و انقلابی‌ماندن و عمل انقلابی دارند، در حقیقت مخاطب اصلی این بیانات، همه مسئولان نظام هستند.

وی با بیان اینکه در این موضوع وظیفه خاصی در سپاه داریم ادامه داد: ما باید دقت کنیم که چرا این واژه برای ایشان مهم شده و چرا ایشان نگران انقلاب و حرکت انقلابی هستند.

این فرمانده عالی رتبه نظامی مأموریت و رسالت اصلی سپاه را حفظ انقلاب اسلامی خواند و بیان کرد: این پاسداری باید درست، به موقع و غیر محافظه‌کارانه باشد.

سرلشکر جعفری افزود: ممکن است این سؤال پیش آید که ما به وظیفه خودمان عمل می‌کنیم، در دریا تلاش می‌کنیم، آمادگی کامل داریم، حال آمریکایی‌ها را می‌گیریم، پس ضرورت تأکید بر اقدام انقلابی برای ما چیست؟

وی حفظ، گسترش و تعمیق انقلاب اسلامی را وظیفه سپاه دانست و تأکید کرد: سال‌هاست که مأموریت عمق‌بخشی به انقلاب در داخل و خارج جزو مأموریت‌های اصلی سپاه است.

فرمانده کل سپاه با تأکید بر اینکه پاسداری از انقلاب وظیفه همه واحدهای سپاه و همه نیروها در تمامی عرصه‌های مأموریتی سپاه است، گفت: وظیفه تخصصی‌ای که بر دوش واحدهای مختلف است، شاید کار اصلی نباشد، چون در سال ۸۴ که اوج تهدیدات آمریکا نسبت به ایران بود، رهبر معظم انقلاب فرمودند: مسئولیت اصلی سپاه حفظ انقلاب است.

سرلشکر جعفری با اشاره به اینکه این تأکیدات از قبل بوده، ادامه داد: البته خطر، تهدید و نگرانی‌هایی که این روزها وجود دارد،در شرایط بعد از توافق هسته‌ای و برجم و شرایط امروز، حساس‌تر است.

 وی با اشاره به سخنی از مقام معظم رهبری در سال ۹۲ بیان کرد: در طول این سال‌ها از درون و بیرون سپاه سعی شده از نقش سپاه کاسته شود و سپاه هم صرفاً یک مجموعه مسلحی باشد مانند سایر نیروهای مسلح، که ارتش و نیروی انتظامی را داریم، اینجوری نیست که سپاه فقط نیروی مسلح باشد، محتوای سپاه محتوای نظارت بر انقلاب است، این در بدنه سپاه باید جا بیفتد.

این مقام ارشد نظامی با تأکید بر اینکه سپاه بر پایه تقوا و درک و عمل انقلابی تشکیل شده، گفت: عمل انقلابی و حفظ انقلاب از انتظارات رهبر انقلاب از سپاه است. به ویژه از وقتی که تهدید علیه انقلاب به صورت مستقیم و از حوزه نظامی و امنیتی به مسائل فرهنگی سیاسی و اجتماعی کشیده شده است.

سرلشکر جعفری خاطر نشان کرد: از دوران دوم خرداد که شعار توقف انقلاب از سوی بخشی از مدعیان اصلاحات در انقلاب سر داده شد، این تهدید جدی شد، و مستحضر هستید این چفیه‌ای که بر دوش رهبر معظم انقلاب است برای مخالفت و مبارزه با این تفکر خطرناک است.

وی یادآور شد: وقتی این شعار مطرح شد که انقلاب باید متوقف شود و ما نظام اسلامی امروز تشکیل دادیم و انقلاب را باید کنار بگذاریم و در عمل هم برای استحاله نظام تلاش شد، مقام معظم رهبری دستور فرمودند نیروها به خصوص نیروهای نسل جوان را جمع کنند در مصلای تهران و آنجا یک سخنان تند علیه این موضع‌گیری و این خط انحرافی را انجام دادند.

سرلشکر جعفری در تشریح پاسداری غیرمحافظه‌کارانه گفت: مقام معظم رهبری در سال ۹۰ فرمودند «سپاه برای پاسداری از انقلاب، نمی‌تواند بگوید من وضع موجود انقلاب را حفظ می‌کنم، سپاه باید از حالت پیشروندگی انقلاب و از انقلابی که در حال حرکت به سمت اهداف بالا هست، پاسداری کند».

وی در بخش دیگری از سخنان خود با تأکید بر اینکه فضای سپاه باید فضای ارزشی و معنوی باشد، تصریح کرد: در سپاه باید فضایی باشد که ارزش‌ها بتواند با سرعت بیشتری تعمیق پیدا کند.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: تأکید بر امر به ‌معروف و نهی از منکر برای ایجاد چنین فضایی است، ما نمی‌توانیم ادعا کنیم اکنون در وضعیت ایده‌آل هستیم و به شدت نیاز داریم این واجب فراموش شده احیاء شود.

انتهای پیام/ ۳۲۶۸/صا۴۰

http://fna.ir/KDC7QN

اخبار

برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,