ترفندهای رایانه

مرجع محتوای کاربردی پارسی

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس خبر داد

۳۱ مرداد ۱۳۹۵ – ۱۱:۳۹

بازدید بهروز نعمتی نماینده مجلس از باشگاه خبرنگاران پویا

نعمتی گفت: ایرادات جمع‌بندی شده در قراردادهای جدید نفتی امروز توسط رئیس مجلس به رئیس جمهور جهت اصلاح ارجاع داده می‌شود.

به گزارش خبرنگار پارلمانی باشگاه خبرنگاران تسنیم «پویا»، بهروز نعمتی سخنگوی هیئت رئیسه مجلس پس از پایان جلسه علنی صبح امروز (یکشنبه، ۳۱ مرداد) در جمع خبرنگاران اظهار کرد: جلسه غیرعلنی وزیر نفت ۳ ساعت به طول انجامید و موافقین و مخالفین چارچوب قراردادها بحثهای خود را مطرح کردند.

نعمتی افزود: برخی از مخالفین نظرشان این است که با وجود برخی ایرادات، قراردادها انجام شود اما برخی دیگر از نمایندگان با کلیت قراردادها مخالف هستند.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس با بیان اینکه ایرادات ارجاع شده به ستاد اقتصاد مقاومتی به صورت دقیق مد نظر قرار گرفته شده، خاطرنشان کرد: وزارت نفت ایرادات را رفع کرده است. در جلساتی که رئیس هیئت تطبیق مصوبات حضور داشته، شرحی از این اتفاقات ۱۱ ماهه اعلام شده است.

وی  با اشاره به اینکه موارد اصلاحی جمع‌بندی شده، گفت: موارد اصلاحی امروز توسط رئیس مجلس به رئیس جمهور جهت اصلاح، ارجاع می‌شود.

نعمتی خاطر نشان کرد: موارد اصلاح همان ایرادات ۱۵ گانه شامل حاکمیت مخازن، انتقال تکنولوژی، مسائل حاکمیتی و حضور شرکتهای ایرانی و شفافیت قراردادهاست.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس درباره برگزاری جلسات دیگری با مسئولان وزارت نفت، خاطرنشان کرد: ما اعتقاد داریم هر چه جلسات بیشتر باشد زوایای مختلف کار بهتر دیده می‌شود.

وی تصریح کرد: معتقدیم که نمایندگان و منتقدان باید نظراتشان را بدهند چراکه مسئله بسیار جدی است و قرار بر این است که ۳۴ میلیارد دلار ظرف ۵ سال در کشور سرمایه‌گذاری شود. هر چه این جلسات بیشتر باشد، نفعش برای کشور است.

نماینده مردم تهران در مجلس درباره طرحی که قرار است اختیارات قراردادها را از دولت به مجلس بدهد، گفت: زنگنه نسبت به این موضوع نیز اظهارنظر کرد. دولت مجری قانون است و وزارت نفت بر اساس قانون باید پیشنهاد قراردادها را به دولت بدهد.

انتهای پیام/

    منبع : tasnimnews.com

    اخبار

    برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

    Mostafa ارسال152 روز قبل